RADOM – Parafia pw. Miłosierdzia Bożego

Kościół pw. Miłosierdzia Bożego w Radomiu. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

KONTAKT:

• Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Radomiu
    • ul. Starokrakowska 144,
    • 26-600 Radom
    • woj. mazowieckie

DUSZPASTERZE:

• Proboszcz:
    • ks. kan. mgr Bernard Kasprzycki
  • Wikariusz:

O PARAFII:

• Do parafii należą ulice:
    • Borysowicza, Czajkowskiego, Elsnera, Fundowicza, Jotejki, Kielecka (nr 193, 195, 195a), Kłosowa, Kosynierów, Krychnowicka, Kurpińskiego, Michałowskiego, Modrzejewskiej, Nadrzeczna (część przylegająca do ul. Szydłowieckiej), Namysłowskiego, Nasypowa, Nowowiejskiego, Odlewnicza, Ogińskiego, Okrężna (część przylegająca do ul. Potkanowskiej), Orna, Potkanowska, Różyckiego, Starokrakowska (od nr 50 do końca), Stalowa, Stawowa, Szydłowiecka, Szymanowskiego, Tokarska, Wielkopolska, Wieniawskiego, Żelazna (od nr 27 do końca), Żeleńskiego.
  • Odpusty:
    • Miłosierdzia Bożego (II Niedziela Wielkanocna)
  • Dzień adoracji Najświętszego Sakramentu:
    • sobota przed Niedzielą Palmową;
    • sobota przed IV Niedzielą Adwentu
  • Kaplica:
    • Kaplica pw. MB Bolesnej w szpitalu przy ul. Krychnowickiej,
      • Msza św. w niedziele i święta o godz. 9.30, w dni powszednie – 7.45
  • Historia:

Pierwsza Msza św. na placu budowy przyszłego kościoła w dzielnicy Jeżowa Wola była celebrowana 17 V 1981 r. W tym też roku zbudowano kaplicę, która następnie została rozbudowana, tworząc dzisiejszy budynek kościoła. Świątynia powstała w latach 1981–1983 wg projektu arch. Jana Chmielewskiego. Poświęcenia kościoła dokonał 20 XI 1983 r. bp Edward Materski. Parafia została erygowana 1 V 1984 r. przez bp. Edwarda Materskiego z wydzielonego terenu parafii pw. św. Teresy w Radomiu i parafii Pelagów.

MAPA DOJAZDU: