RADOM – Parafia pw. Matki Odkupiciela

• ks. dr Dominik Dryja
    • ks. mgr lic. Karol Kwiatkowski

MSZE ŚW.:

• Niedziele / Uroczystości:
    • 7.30;
    • 9.00;
    • 10.15;
    • 11.30;
    • 13.00;
  • Święta zniesione:
    • 7.00;
    • 9.00;
  • Dni powszednie:
    • 7.00;
    • 18.00;

O PARAFII:

• Do parafii należą ulice:
    • Barycka, Elegii, Gródecka, Helleńska, Kasandry, Konarska, Padewska, Parysa, Pieśni, Policka, Potokowa, Renesansowa, Sobótki, Sycyńska, Trojańska, Warsztatowa, Zamojskiego.
  • Odpusty:
    • Matki Odkupiciela (piątek przed Niedzielą Palmową)
  • Dzień adoracji Najświętszego Sakramentu:
    • czwartek przed Niedzielą Palmową
  • Historia:

W 1986 r. bp Edward Materski zlecił ks. Stanisławowi Kosowiczowi tworzenie nowej parafii pw. Matki Odkupiciela na os. Południe II. 7 VI 1987 r. bp Edward Materski poświęcił krzyż na placu parafialnym i sprawował pierwszą Mszę św. Była to jednocześnie inauguracja Roku Maryjnego w diecezji sandomiersko-radomskiej. Bp Edward Materski 31 V 1988 r. poświęcił plac pod budowę kościoła i domu parafialnego. W tym samym roku zbudowano tymczasową kaplicę. Budowa świątyni trwała w latach 1996–2009 wg projektu architekta Mirosławy Kotwicy i konstr. Józefa Garczyńskiego oraz Cezarego Olszewskiego. Kamień węgielny pod tę świątynię został pobłogosławiony przez św. Jana Pawła II w Radomiu 4 czerwca 1991 r. Wmurowania kamienia dokonał 12 X 1997 r. bp Stefan Siczek. W 2009 r. bp Zygmunt Zimowski pobłogosławił nowy kościół. Od tego czasu Msze św. są sprawowane w nowej świątyni.

MAPA DOJAZDU: