Rekolekcje Kapłańskie 2018

Formacja kapłańska i zakonna. Foto: ks. S. Piekielnik

Serdecznie zapraszamy Czcigodnych Księży na rekolekcje kapłańskie, przypominając o obowiązku corocznych ćwiczeń duchowych. W ośrodku rekolekcyjnym Turno koło Białobrzegów rekolekcje odbędą się w tym roku w dniach od 5 do 7 listopada. Początek w poniedziałek o godzinie 10.00, a zakończenie w środę.

Rekolekcje poprowadzi biskup pomocniczy diecezji kamienieckiej na Ukrainie ks. bp Radosław Zmitrowicz OMI. Ksiądz Biskup urodzony w 1962 roku w Gdańsku-Wrzeszczu jest członkiem Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej i naszym rodakiem z Kozienic. Pracował jako misjonarz w Turkmenistanie, a od 2000 roku na Ukrainie. Został konsekrowany na biskupa 9.02.2013 przez biskupa Leona Dubrawskiego w Katedrze Kamieniecko-Podolskiej.

• Zgłoszenia proszę kierować do informacji naszego ośrodka:
    • telefony (w godz. od 9.00 do 17.00):
      • +48 48 613 24 44,
      • +48 695 773 916,
    • e-mail: biuro@emausturno.pl

Proszę Księży o zabranie ze sobą alby i stuły.

W tym roku w naszej diecezji będą jeszcze rekolekcje u Księży Filipinów w Studziannie w dniach 19-22 listopada oraz w Ośrodku Rekolekcyjnym Ruchu Światło-Życie im. ks. Tadeusza Mazura w Dąbrówce w dniach 2-5 grudnia.

Bardzo proszę Czcigodnych Księży, aby tak zaplanować czas rekolekcji i pomóc je zaplanować współbraciom, by były to rekolekcje stacjonarne i by były czasem oddzielenia od codziennych obowiązków oraz okazją do nabrania sił duchowych i fizycznych.