Rekrutacja do Instytutu Teologicznego w Radomiu – 2019/2020

W związku z potrzebą przygotowania osób świeckich i zakonnych do pracy w katechezie szkolnej proponujemy 5-letnie magisterskie studia teologiczno-katechetyczne i 3-semestralne podyplomowe studia teologiczno-katechetyczne z przygotowaniem pedagogicznym w Instytucie Teologicznym w Radomiu, który działa pod patronatem Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie. Zajęcia odbywają się co tydzień w piątki od 16.00 i soboty od 8.30.

• Ukończenie studiów teologiczno-katechetycznych w zależności od ich rodzaju umożliwia:
    • uzyskanie kwalifikacji do wykonywania zawodu nauczyciela religii w przedszkolach, szkołach podstawowych (studia podyplomowe) oraz szkołach średnich (studia magisterskie);
    • uzupełnienie przygotowania pedagogicznego i katechetycznego dla absolwentów teologii (np. brakujących przedmiotów katechetycznych oraz praktyk);
    • pogłębienie wiedzy teologicznej (dla osób, które nie są zainteresowane uczeniem religii w szkołach).
  • Czas trwania studiów:
    • Magisterskie studia teologiczno-katechetyczne z przygotowaniem pedagogicznym – 10 semestrów
    • Podyplomowe studia teologiczno-katechetyczne z przygotowaniem pedagogicznym – 3 semestry
  • Koszt studiów:
    • 85,00 zł – opłata wpisowa
    • 800,00 zł – opłata za semestr
  • Student studiów magisterskich PWTW może ubiegać się o pomoc materialną w formie:
    • stypendium socjalnego;
    • stypendium specjalnego dla osób niepełnosprawnych;
    • stypendium rektora dla najlepszych studentów;
    • zapomogi.

Dokumenty można składać od 20 maja do 20 września 2019 roku w sekretariacie Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezji Radomskiej (26-600 Radom, ul. Malczewskiego 1).

Kandydaci są zobowiązani do złożenia następujących dokumentów:

• Wszyscy kandydaci:
    • podanie,
    • życiorys,
    • ksero dokumentu tożsamości,
    • zaświadczenie lekarskie,
    • opinia proboszcza z rodzinnej parafii kandydata,
    • opłata wpisowa: 85 zł.
  • Kandydaci na studia magisterskie:
    • ankieta (do pobrania),
    • świadectwo dojrzałości i świadectwo ukończenia szkoły średniej (oryginał lub odpis oraz ksero),
    • trzy zdjęcia,
  • Kandydaci na studia podyplomowe:
    • ankieta (do pobrania),
    • dyplom ukończenia studiów (odpis oraz ksero),
    • dwa zdjęcia
  • Konto do wpłaty:
    • Bank Pekao SA, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 15, 26-600 Radom
    • Numer konta: 42 1240 3259 1111 0010 7623 0229
  • Tytuł przelewu:
    • W tytule przelewu należy wpisać: OPŁATA WPISOWA oraz IMIĘ I NAZWISKO.

Więcej informacji można uzyskać:

Ks. dr hab. Stanisław Łabendowicz, prof. KUL
Dyrektor Instytutu Teologicznego w Radomiu