Ruch Światło-Życie zaprasza na oazy wakacyjne

Dzień Wspólnoty. Oazy wakacyjne. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

Od dziś (12.05) rozpoczyna się indywidualna rejestracja na wakacyjne turnusy oazowe.

Radomski Ośrodek Ruchu Światło-Życie przygotował w tym roku 15 turnusów rekolekcji oazowych dla blisko 700 uczestników. Będą się odbywać od końca czerwca do początku sierpnia m.in. w Baryczy, Kałkowie, Solcu, Dąbrówce, Lubomierzu i Sandomierzu.

Zapisy prowadzone są od 12 maja do 10 czerwca, w środy i czwartki od 10:00 do 16:00 w ośrodku oazowym (budynek Kurii Diecezji Radomskiej, ul. Malczewskiego 1 w Radomiu). Przed rejestracją należy wydrukować i wypełnić „Kartę uczestnika oazy” (do pobrania w formacie PDF – >>TU<< ).

– Z wypełnioną kartą i zaliczką (300 zł) należy przyjść do naszego ośrodka. Można wcześniej zadzwonić, by dowiedzieć się, czy są wolne miejsca. – mówi s. Małgorzata Kobylarz, diecezjalna moderatorka Ruchu Światło-Życie.

W przypadku braku możliwości zapisania się w tych dniach, prosimy o kontakt z moderatorami.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie http://radom.oaza.pl/. Można również zadzwonić do s. Małgorzaty Kobylarz – tel. +48 512 171 460 lub napisać maila do moderatorów: moderatorzy.oaza.radom@gmail.com.

W ubiegłym roku ze względu na pandemię można było zorganizować rekolekcji oazowych w tradycyjnej wyjazdowej formie. Były jedynie spotkania w parafiach.

– Po ich zakończeniu docierały do nas pozytywne głosy, ale taka forma nie zastąpi rekolekcji wyjazdowych, zamkniętych, kiedy opuszczamy naszą codzienność, żeby spotkać się z Panem Bogiem i drugim człowiekiem. Wierzymy, że w tym roku się odbędą i będziemy mogli znowu być wszyscy razem, jak to jest od 50 lat, by spotkać się we wspólnocie przy Chrystusie. Pierwsze oazy w diecezji sandomierskiej, której częścią jest obecna diecezja radomska, odbyły się w 1971 roku w Radomiu i Smardzewicach. – mówi ks. Krzysztof Dukielski, diecezjalny moderator Ruchu Światło-Życie, w rozmowie dla „Gościa Niedzielnego”.

A oto terminy i miejsca poszczególnych stopni i turnusów oaz rekolekcyjnych:

• Oazy wakacyjne dla dzieci (Oaza Dzieci Bożych)
    • ODB I° (po IV klasie szkoły podstawowej) – Barycz
      • 28 czerwca – 7 lipca
      • 8-17 lipca
      • 22-31 lipca
    • ODB II° (po V klasie szkoły podstawowej) – Kałków (eremy)
      • 14-23 lipca
  • Oazy wakacyjne dla młodzieży młodszej (Oaza Nowej Drogi)
    • OND I° (po VI klasie szkoły podstawowej) – Kałków
      • 27 czerwca – 8 lipca – Kałków
      • 24 lipca – 2 sierpnia – Kałków (eremy)