Słowo Biskupa Radomskiego na Wielkanoc 2022

Bp Marek Solarczyk. Katedra w Radomiu. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

Życzenia Wielkanocne składa Bp Marek Solarczyk, Biskup Radomski:

Moi Drodzy!

Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa objawiło zwycięstwo Pana Życia nad śmiercią, potęgę Miłosierdzia Bożego wobec ludzkiego grzechu i bogactwo wspólnoty zjednoczonej mocą Ducha Świętego.

Dziękuję wszystkim wiernym, którzy z oddaniem przeżywali wielkopostne starania o życie w łasce Boga i oddanym duszpasterzom, dzięki którym przygotowanie do Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego było prawdziwie czasem pojednania z Bogiem.

Niech czas Świąt Wielkanocnych umocni naszą nadzieję na życie w pokoju i bezpieczeństwie oraz zjednoczy nas w błaganiu Boga o zachowanie od zła wszelkiego.

Niech radość z przyjęcia daru Bożego Miłosierdzia pomoże nam trwać zawsze w Komunii z Bogiem i ofiarnie umacniać jedność w małżeństwach, rodzinach, parafiach i naszej diecezji. Dziękuję tak wielu oddanym świadkom czynów miłosierdzia, którzy w ostatnich tygodniach z poświęceniem okazali troskę o potrzebujących, jacy przybyli do nas z Ukrainy.

Niech Matka Boża wspiera nas, abyśmy wytrwali w wierności Bogu i wspierali się w odpowiedzialności za wspólnotę Kościoła.

Wasz biskup Marek