Spotkania ze św. Józefem

Od 13 stycznia radomskie „Dzieło Biblijne” rozpoczęło cykl spotkań poświęconych św. Józefowi. Spotkania odbywać się będą raz w miesiącu w kościele pw. św. Pawła Apostoła w Radomiu (Janiszpol).

– Inspiracją dla ich organizacji był ogłoszony w Kościele powszechnym przez Papieża Franciszka „Rok Św. Józefa” oraz opublikowany z tej racji List apostolski „Patris corde” (tłum. „Ojcowskim sercem”). Ojciec święty opisuje w nim św. Józefa jako ukochanego ojca, ojca czułości, w posłuszeństwie i w gościnności; ojca twórczej odwagi, robotnika i zawsze w cieniu. – mówi ks. Jacek Kucharski, diecezjalny moderator Dzieła Biblijnego.

To właśnie list apostolski papieża Franciszka podyktował tematykę kolejnych comiesięcznych spotkań. Będzie to: św. Józef jako Ojciec umiłowany, Ojciec czuły, Ojciec posłuszny, Ojciec przyjmujący, Ojciec z twórczą odwagą, Ojciec – człowiek pracy, Ojciec w cieniu.

– Pragniemy poprzez „Spotkania ze św. Józefem” wpisać się w rok poświęcony św. Józefowi i rytm życia duszpasterskiego Kościoła powszechnego, ale tym samym odkryć niesamowitą i głęboką postać Oblubieńca Maryi, opiekuna Odkupiciela, Ojca Świętej Rodziny z Nazaretu oraz wzorca dla każdego mężczyzny. To kolejna możliwość, aby chrześcijanom, a zwłaszcza mężczyznom, udowodnić jak biblijne postacie wpisane w historię zbawienia mogą pomóc także dzisiaj odkrywać piękno powołania mężczyzny, ojca wychowawcy. To także sposobność, aby poprzez modlitwę różańcową i litanię do św. Józefa wypraszać przez jego wstawiennictwo odwagę do godnego wypełniania swego powołania dla młodzieży męskiej, ojców i mężów – mówi ks. Jacek Kucharski.

Pierwsze spotkanie, które odbyło się w środę 13 stycznia br. poświęcone zostało tematyce Relacje Ewangelistów o św. Józefie według Listu apostolskiego „Patris corde”. Poprowadził je ks. dr Jacek Kucharski.

Następne spotkanie: w sobotę 13 lutego br. o godz. 19.00. Zapraszamy w imieniu „Dzieła Biblijnego”.