U Matki Miłosierdzia w skarżyskiej Ostrej Bramie

Bp Marek Solarczyk w skarżyskiej Ostrej Bramie. Foto: ks. M. Nowak / Ostra Brama w Skarżysku Kam.

– To jest moje pragnienie, by skierować kroki do każdego miejsca w diecezji. Odwiedziłem maryjne sanktuaria w Starej Błotnicy i w skarżyskiej Ostrej Bramie jeszcze przed moim ingresem do radomskiej katedry. Od bardzo dawna jestem wielkim czcicielem Matki Bożej. Ona mnie niesamowicie wspiera oraz prowadzi. – mówi bp Marek Solarczyk.

Bp Marek Solarczyk w niedzielę sprawował Mszę św. w bazylice Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku Kamiennej. To drugie sanktuarium naszej diecezji – po Starej Błotnicy – które odwiedził jeszcze przed ingresem.

– To jest moje pragnienie, by skierować kroki do każdego miejsca w diecezji. Odwiedziłem maryjne sanktuaria w Starej Błotnicy i w skarżyskiej Ostrej Bramie jeszcze przed moim ingresem do radomskiej katedry. Jestem w tych miejscach, by zawierzyć to wszystko, co jest moją posługą w diecezji radomskiej Matce Bożej, prosząc o Jej opiekę. Od bardzo dawna jestem wielkim czcicielem Matki Bożej. Ona mnie niesamowicie wspiera oraz prowadzi. Wierzę, że również będzie Opiekunką i Matką mojej posługi tutaj w diecezji radomskiej. – powiedział bp Marek.

Wspominając piesze pielgrzymki z diecezji warszawsko-praskiej na Jasną Górę opowiedział o swojej wizycie w Opocznie:

– To odwiedziny sprzed półtora roku, kiedy zostaliśmy serdecznie przyjęci przez duszpasterzy, ale również przez wiernych, którzy z wielką troską odnosili się do pielgrzymów. To jest świadectwo wielkiego dziedzictwa i wielkiego bogactwa wiary, które trwa. I obyśmy pomogli, aby się ono jeszcze bardziej rozwijało. – wspominał biskup.

W skarżyskiej Ostrej Bramie nowego Biskupa Radomskiego przywitał ks. prał. Jerzy Karbownik, kustosz sanktuarium oraz parafianie.

W homilii bp Marek nawiązał do Światowych Dni Młodzieży w Panamie, od których minęły dwa lata.

– Dwa lata temu, 24 stycznia, w czasie spotkania w Panamie papież Franciszek w swoim słowie do młodych użył takiego obrazu, że Bóg stanął przy Maryi i przez anioła ogłosił Jej, że ma marzenie. Ma marzenie, aby narodził się i przyszedł Zbawiciel i by On przyniósł tajemnicę Bożego życia człowiekowi. I prosi Maryję, aby pomogła Mu to marzenie spełnić. Wyjątkowy opis tego, co my nazywamy powołaniem – mówił biskup Marek.

Bp Marek Solarczyk, homilia:

Zdjęcia: ks. Mateusz Nowak / Sanktuarium MB Ostrobramskiej w Skarżysku Kam.

Failed to get data. Error: