Stypendyści dla swojego Patrona

Urodziny zawsze kojarzą się ze świętowaniem, prezentami, tortem i radosnym śpiewem. Z takiego założenia wyszli stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, którzy zapraszają do wspólnego świętowania.

– 100. rocznica urodzin zobowiązuje do hucznego świętowania! Z okazji jubileuszu naszego Patrona przygotowaliśmy 3 propozycje prezentów, które możesz mu podarować. – piszą na swoich stronach stypendyści.

Po pierwsze: zapal świeczkę na torcie urodzinowym – wejdź na stronę www.tort.dzielo.pl wybierz rodzaj prezentu dla Ojca Świętego i spraw, że ten dzień będzie wyjątkowy.

Po drugie: zaśpiewaj „Barkę” – weź do ręki telefon lub kamerę, nagraj ulubioną pieśń Papieża Polaka i wyślij na adres barkana100lecie@gmail.com. Nadesłane materiały zostaną opublikowane na fanpage’u 18 maja.

Po trzecie: skorzystaj z nakładki: wejdź na swój profil, kliknij w zdjęcie profilowe, wybierz „Zaktualizuj”, „Dodaj nakładkę” i wpisz „#barkana100lecie” lub kliknij TUTAJ. Dodaj nakładkę przypominającą o 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Niech Twoja społeczność znajomych dowie się, że świętujesz!

Sami stypendyści już przygotowali dwa utwory: „Ojcze prowadź nas” i „Barkę”.

– Nowością „Barki” jest aranżacja i wykonanie, czyli jazz i gospel. Całym projektem kierowała Marta Dywicka. Jedną z trzech solistek jest pochodząca z Zakrzówka koło Zwolenia Katarzyna Jaśkiewicz – powiedział ks. Dariusz Kowalczyk, prezes Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Oto efekty ich pracy:

„Barka”

Utwór przygotował fundacyjny zespół „Tylko Ty”

„Ojcze prowadź nas”

Utwór autorstwa Huberta Kowalskiego nagrany przez stypendystów, absolwentów i przyjaciół Fundacji miał być wykonany 17 maja w Kościele Najświętszego Zbawiciela w Warszawie. Dyryguje absolwentka Fundacji – Agnieszka Kowalik.