Wystartował „Charytatywny Bieg Papieski”

Pierwsi biegacze "Charytatywnego Biegu Papieskiego". Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

W niedzielę, 17 maja, czyli w przeddzień 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II wystartował „Charytatywny Bieg Papieski”.

Pierwsze 10 km przebiegli: Tadeusz Kraska, prezes stowarzyszenia „Biegiem Radom!”, ks. Mariusz Wilk, diecezjalny duszpasterz młodzieży i duszpasterz akademicki, Jan i Klaudia Kutkowscy oraz Łukasz Mucha z Duszpasterstwa Akademickiego. Wystartowali spod pomnika Jana Pawła II przy kościele pw. bł. Annuarity w Radomiu, a metą był kościół pw. św. Jana Pawła II w Radomiu (Sadków). Następnie spotkali się pod pomnikiem św. Jana Pawła II przed radomskim seminarium duchownym, gdzie odebrali pamiątkowe medale.

Organizatorami „Charytatywnego Biegu Papieskiego” jest Fundacja „Młodzi Radom” razem ze Stowarzyszeniem „Biegiem Radom!” oraz Duszpasterstwem Akademickim w Radomiu.

– Ten bieg rozpoczyna nasz projekt „Życie na 100”, można powiedzieć życie na 100 procent, którym chcemy uczcić św. Jana Pawła II, bo to on pokazał nam, że warto o życie zawalczyć do końca i warto je do końca wykorzystać – mówi ks. Mariusz Wilk.

Ze względu na epidemię koronawirusa zmieniła się forma i charakter biegu.

– W Radomiu 17 maja miał się odbyć piknik rodzinny dotyczący zdrowia. Tego dnia planowany był koncert i bieg papieski. Z powodu epidemii impreza została odwołana. Dowiedzieliśmy się, że Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Radomiu, który prowadzi Zgromadzenie Sióstr Córek Maryi Niepokalanej, boryka się z trudnościami. Postanowiliśmy zorganizować „Charytatywny Bieg Papieski”, a dochód przekazać na rzecz tego ośrodka – dodaje ks. Wilk.

Bieg wystartował w niedzielę 17 maja, czyli w przeddzień 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, a zakończy się 4 czerwca – w 29 rocznicę wizyty Papieża-Polaka w Radomiu.

Zarejestrowało się już ponad 120 osób, a rejestracja nie jest zamknięta. Zaś dzięki rozszerzonej formule może w nim wziąć udział każdy chętny, nie tylko amator biegania, ale również miłośnik rowerów, rolek, deskorolek czy hulajnogi. Wystarczy zarejestrować się na stronie: www.biegiemradom.pl, zakupić pakiet startowy (60 zł – zawiera: numer startowy, koszulkę i pamiątkowy medal), a następnie przebiec wyznaczony dystans (10 km dla dorosłych i 5 km dla dzieci do 15 roku życia) i udokumentować to zdjęciem, które należy przesłać na adres: biegpapieskiradom@gmail.com.

– Chcemy w ten sposób pomóc Domom Pomocy Społecznej, które ciągle dzielnie zmagają się z przeciwnościami wywołanymi przez epidemię, a także zachęcić społeczeństwo do aktywności fizycznej oraz do integracji międzypokoleniowej, bo przecież to nie wiek decyduje o tym jak młodo się czujemy. – zaprasza ks. Mariusz.

Więcej o biegu można przeczytać tu: „Charytatywnym Biegu Papieskim”.

Failed to get data. Error: