Szopka z Fary znów na pierwszym miejscu

Konkurs szopek

Tradycyjnie w Święto Ofiarowania Pańskiego kończymy Bożonarodzeniowy Konkurs na najładniejszą szopkę Diecezji Radomskiej. Po raz kolejny największą liczbę głosów internauci oddali na dekorację wybudowaną w radomskiej farze.

Zwycięzcą tegorocznej edycji Konkursu Bożonarodzeniowego na najpiękniejszą szopkę Diecezji Radomskiej została po raz kolejny parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu (Radomska Fara). Dekorację wykonali ojcowie z Liturgicznej Służby Ołtarza pod okiem ks. Jarosława Kęski, a Autorką zdjęć jest Patrycja Drabik. Na zdjęcie prezentujące dekorację zagłosowało 529 osób, co dało 2237 punktów. Warto docenić zaangażowanie parafian z fary, którzy do tegorocznego konkursu wystawili dwie serie zdjęć.

Na drugim miejscu znalazła się parafia pw. św. Mikołaja w Wysokiej. Nad dekoracją w tej parafii pracowali ministranci, KSM i ks. Rafał Pietrasiak. Zdjęcia wykonał Paweł Łęcki, alumn WSD w Radomiu. Na najwyżej ocenione zdjęcie prezentujące dekorację tej parafii zagłosowało 361 osób, co dało 1537 punktów.

Trzeci stopień podium zajęła parafia pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Bożem. Wykonaniem stajenki i zdjęć zajęła się emerytowana katechetka – pani Mariola Indyka. Na jedno z trzech zdjęć zagłosowało 129 osób, co dało 557 punktów.

W galerii umieszczonej na Facebook’u (GALERIA) znalazło się tym razem 55 fotografii dekoracji bożonarodzeniowych z 17 parafii Diecezji Radomskiej oraz z brytyjskiej parafii w Peterborough, gdzie mieszka grupa Polaków z okolic Radomia.

Głosowanie polegało na oznaczeniu wybranego zdjęcia jednym z trzech facebookowych znaczków („super!”, „wow!” lub „like”), które dawały odpowiednio 5, 3 i 1 punkt. Listę zwycięzców ustalono na podstawie najwyższego dorobku punktowego.

Na kolejnych miejscach znalazły się (w nawiasie: głosy na najlepsze zdjęcie / ilość punktów):

1. Kościół pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Radomiu. 125 / 489
  2. Kościół pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Radomiu (Borki) 111 / 401
  3. Kościół pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu (Fara) [druga wersja] 87 / 275
  4. Kościół pw. św. Józefa Robotnika w Goździe Starym 62 / 274
  5. Kościół pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Rusinowie. 144 / 196
  6. Kościół pw. Bożego Macierzyństwa – Radom (Kozia Góra) 36 / 148
  7. Kościół pw. MB Nieustającej Pomocy w Dąbrówce Nagórnej 25 / 101

Dziękujemy Autorom zdjęć i wszystkim Budowniczym dekoracji – to Waszą pracę mogliśmy wspólnie podziwiać rozważając tajemnicę Bożego Narodzenia.

Chcemy podziękować również wszystkim, którzy oddali głosy. W sumie oddano ich ponad 2,5 tysiąca.

Zapraszamy na kolejną edycję konkursu już w grudniu tego roku.

[FAG id=5294]