Ostrobramski Bal Charytatywny

1100

Już po raz 19. w Skarżysku-Kamiennej odbył się XIX. Wielki Bal Charytatywny. Nad tegorocznym wydarzeniem patronat objęła minister Anna Maria Anders, a organizatorem był Komitet Honorowy przy Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej.

Wielki Bal Charytatywny odbył się w sobotę, 27 stycznia br. w auli Zespołu Szkół Transportowo-Mechatronicznychw Skarżysku-Kam.

– Papież Franciszek ciągle przypomina i nawołuje, by w życiu kierować się uczynkami miłosierdzia wobec drugiego człowieka. Dziś zbieramy się tutaj jako w większości dobrzy znajomi, aby wspólnie w radości spędzić czas, jednocześnie wspomagając ludzi, którzy potrzebują miłości, okazywania miłosierdzia, o które prosi Papież. Cieszę się znajomymi i tymi, którzy są z nami pierwszy raz, aby włączyć się w ten bal charytatywny. Życzę miłej zabawy i szczególnego otwarcia na aukcję. Dziękuję całemu zastępowi ludzi, którzy poświęcili swój czas i siły, aby zorganizować ten bal i czuwać nad jego przebiegiem. Życzę wszystkim wiele radości z tego spotkania. – powiedział witając gości ks. prał. Jerzy Karbownik, kustosz Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej.

Jak zawsze celem balu, obok radości wspólnej zabawy, było wspieranie licznych dzieł miłosierdzia, które prowadzone są przy Ostrej Bramie. – W czasie zabawy prowadzona była aukcja wielu przedmiotów podarowanych m.in. przez biskupa radomskiego Henryka Tomasika, Pana Andrzeja Dudę – Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Mateusza Morawieckiego – Premiera Rządu RP, ministrów, a także licznych artystów. Bal zgromadził bardzo wielu znakomitych ludzi, tworzących rodzinną atmosferę. Gwiazdą wieczoru był cygański zespół Don Vasyl. – mówi Agnieszka Polak z sekretariatu skarżyskiego sanktuarium.

Dochód z tegorocznego balu będzie przeznaczony na pomoc osobom biednym, samotnym i bezdomnym szukającym opieki w ostrobramskim Domu Miłosierdzia.

Szampańska zabawa trwała do samego rana, a do tańca grali m.in. Zespół ARCO kierowany przez Jolantę Pietralę oraz skarżyski Zespół „KLIMAT”.

 

Zdjęcia: Agnieszka Polak / Sanktuarium MB Ostrobramskiej w Skarżysku