Telewizyjne rekolekcje adwentowe

Zapraszamy telewizyjne rekolekcje adwentowe, które wygłosi bp Adrian Józef Galbas, Biskup Pomocniczy Diecezji Ełckiej. Spotkania rekolekcyjne będą emitowane od 9 do 11 grudnia o godz. 20.30 na antenie TVP3 w ogólnopolskim paśmie.

– Przedstawiona inicjatywa jawi się szczególnie potrzebna w obecnym czasie pandemii, gdy obostrzenia sanitarne znacznie ograniczają wiernym dostęp do przeżywania rekolekcji adwentowych w tradycyjnej formie w kościołach parafialnych i innych ośrodkach duszpasterskich. Rekolekcje w formie telewizyjnej dają możliwość uczestnictwa w tej ważnej dla osób wierzących formie przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. – zachęca Bp Artur G. Miziński, Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski.

Tematyka rekolekcji bp. Adriana Galbasa będzie koncentrować się na trzech pandemiach. Pierwsza nauka poświęcona będzie pandemii świętości, druga pandemii radości, a trzecia pandemii, której nazwa rozpoczyna się od litery „M”.