Triduum Paschalne z Ruchem Światło-Życie

Triduum online czyli #ŚwiętaTrochęInaczej z Ruchem Światło-Życie

Jak przeżyć Triduum Paschalne w domu? Jaka jest symbolika poszczególnych dni Wielkiego Tygodnia? A może szukasz grupy do wspólnej modlitwy? Na #ŚwiętaTrochęInaczej, czyli „Triduum Paschalne on-line” zapraszają Diakonia Ewangelizacji oraz Diakonia Komunikowania Społecznego Ruchu Światło-Życie Diecezji Radomskiej.

Każdego dnia, począwszy od Niedzieli Palmowej, będzie okazja do wspólnej modlitwy Liturgią Godzin, jak również do uczestniczenia w szkołach liturgiczno-rodzinnych. Członkowie Ruchu Światło-Życie objaśnią symbolikę poszczególnych dni Wielkiego Tygodnia i dadzą wskazówki, w jaki sposób celebrować je w warunkach domowych. Czas Triduum będzie obfitował we wspólne przeżywanie nabożeństw, celebracji, nie zabraknie także konferencji tematycznych.

➡ Zapraszamy Cię do wzięcia udziału w Triduum Paschalnym organizowanym w formie rekolekcji on-line przez Ruch Światło-Życie Diecezji Radomskiej #ŚwiętaTrochęInaczej. 😃🔎 Śledź uważnie nasz fanpage począwszy od Niedzieli Palmowej (dzisiaj 😉), a Twój dom stanie się prawdziwym Kościołem ⛪. Wspólnie z rodziną będziesz miał możliwość uczestniczenia w modlitwie Liturgii Godzin, nabożeństwach, a także wysłuchasz konferencji oraz praktycznych wskazówek jak celebrować dany dzień w warunkach domowych 🏠.

Opublikowany przez Ruch Światło-Życie Diecezji Radomskiej Niedziela, 5 kwietnia 2020

#ŚwiętaTrochęInaczejZapraszamy do wysłuchania zaproszenia księdza Biskupa

Multimedialne treści rekolekcyjne będą ukazywały się na fanpage’u Ruchu Światło-Życie Diecezji Radomskiej pod adresem: https://www.facebook.com/radomoaza/. Można je śledzić również nie posiadając konta na tym portalu społecznościowym, posługując się powyższym linkiem bądź odwiedzając stronę internetową Domowego Kościoła Diecezji Radomskiej: http://radom.oaza.pl/dk/.

Szczegółowy plan rekolekcji #ŚwiętaTrochęInaczej:

• Niedziela Męki Pańskiej – Niedziela Palmowa – 5 kwietnia
  • Wielki Poniedziałek  – 6 kwietnia
  • Wielki Wtorek – 7 kwietnia
  • Wielka Środa – 8 kwietnia
    • 20:00 – Konferencja wprowadzająca do Triduum Paschalnego
  • Wielki Czwartek – 9 kwietnia
    • 9:30 – Wprowadzenie do Mszy Krzyżma
    • 10:00 – Transmisja Mszy Krzyżma z Katedry pw. Opieki NMP w Radomiu
    • 12:00 – Konferencja
    • 15:00 – Szkoła liturgiczno-rodzinna
    • 18:00 – Transmisja celebracji Wieczerzy Pańskiej z Katedry pw. Opieki NMP w Radomiu