Trwa budowa Kaplicy Wieczystej Adoracji

2000

Centrum Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu im. Jana Pawła II powstaje w Kolonii-Jedlnia (parafia Jedlnia). Budowa rozpoczęła się w grudniu 2017.

– Pan zaprosił nas, byśmy przygotowali Mu miejsce adoracji 24 godziny na dobę, w którym będzie mógł wylewać swoje Miłosierdzie w sposób szczególny. Pierwsza w Polsce kaplica Centrum Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu im. św. Jana Pawła II na działce w Jedlni Kolonii (przy drodze Radom – Kozienice). To miejsce całodobowej Adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji Twojej rodziny, rodzin w całej Polsce oraz na całym świecie. Dzieło ma akceptację biskupa radomskiego Henryka Tomasika. Orędownikiem budowy oraz duchowym dyrektorem Centrum jest o. Joseph Vadakkel. – czytamy na stronie Fundacji Płomień Eucharystyczny, której fundatorem jest ks. Janusz Smerda, a jej prezesem ks. Sławomir Płusa.

Do zaangażowania się w budowę Centrum Adoracji zachęca Biskup Henryk Tomasik:

– Z Bożym błogosławieństwem i pomocą ludzi stan surowy budynku kaplicy, mieszkania dla sióstr zakonnych i kapłana, którzy będą opiekować się tym miejscem, powinien być zamknięty do końca tego roku. Zwracam się z prośbą do Czcigodnych Księży, przedstawicieli ruchów i stowarzyszeń oraz wszystkich diecezjan o otoczenie tego dzieła modlitwą i pomocą materialną. Za każdy gest wsparcia bardzo dziękuję. – prosi Biskup Henryk Tomasik.

Podmiotem odpowiedzialnym za realizację tego projektu jest Fundacja Płomień Eucharystyczny, której fundatorem jest ks. Janusz Smerda, a jej prezesem ks. Sławomir Płusa. Budowa rozpoczęła się 17 grudnia 2017 r.

– W imieniu Zarządu Fundacji oraz współpracującego z nami o. Josepha Vadakkela (Indie) dziękuję za każdą modlitwę i dar materialny na rzecz budowy Kaplicy Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu im. św. Jana Pawła II. – ks. Sławomir Płusa

Zapraszamy do wsparcia tej inicjatywy modlitwą i ofiarą.

Fundacja Płomień Eucharystyczny
Poświętne 21, 26-670 Pionki

Numer konta: 69 9141 0005 0011 7038 2000 0010

Zdjęcia  budowy pochodzą ze strony Fundacji: www.eucharystycznyplomien.pl