Trzy ósemki finalistów

Finały 18. Diecezjalnych Mistrzostw Ministrantów - Radom 2019. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

W sobotę … odbyły się eliminacje do XIX. Diecezjalnych Mistrzostw Ministrantów w Halowej Piłce Nożnej. W trzech grupach wiekowych wystąpiły 83 drużyny z 50 parafii. Do finału zakwalifikowały się 24 drużyny.

Doroczne zmagania w piłce nożnej halowej mają w naszej diecezji prawie dwudziestoletnią historię.

– W tym roku mamy 83 drużyny z ponad 50 parafii. To nieco mniej niż w roku ubiegłym, gdy liczba drużyn przekroczyła 100. Ale mamy nowe parafie, które jeszcze nie brały udziału w mistrzostwach – mówi ks. Michał Michnicki, diecezjalny duszpasterz ministrantów.

Mistrzostwa odbywają się w dwóch etapach diecezjalnych (eliminacje i finały) i trzech kategoriach wiekowych (ministranci – rok urodzenia 2008-2012, lektorzy młodsi – rok ur. 2004-2007; lektorzy starsi – rok ur. 1999-2003).

Jesienne eliminacje odbyły się 23 listopada w pięciu halach w różnych częściach diecezji: w Starachowicach, w Sławnie koło Opoczna oraz w trzech miejscach w Radomiu (PSP nr 4, PSP nr 3 i PSP nr 6), zaś finały tegorocznej edycji odbędą się 29 lutego 2020 roku w Radomiu.

Najlepsze drużyny będą reprezentować naszą Diecezję Radomską w XV. Mistrzostwach Polski o Puchar KnC w Elblągu (1-2 maja 2020).

Oto lista drużyn, które wygrały najlepiej poradziły sobie w eliminacjach i zakwalifikowały się do rozgrywek finałowych:

• Ministranci (rok urodzenia 2008-2012)
    • Parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Magnuszewie
    • Parafia pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Gowarczowie
    • Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Opocznie
    • Parafia pw. Wszystkich Świętych w Starachowicach
    • Parafia pw. Narodzenia NMP w Szydłówku
    • Parafia pw. bł. Annuarity w Radomiu
  • Lektorzy młodsi (rok urodzenia 2004-2007)
    • Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Opocznie
    • Parafia pw. św. Trójcy w Fałkowie
    • Parafia pw. NSJ w Starachowicach