W drodze do Panamy

1255

We wtorek nad ranem młodzież z Diecezji Radomskiej wyleciała do Panamy na Światowe Dni Młodzieży. Ponad osiemdziesięcioosobowej grupie przewodniczy bp Piotr Turzyński. Jak przeżyli trzynastogodzinny lot przez Atlantyk?

Etap pierwszy to przejazd autokarem na warszawskie Okęcie. A tam szybkie przebranie w … letnie T-shirty z godłem Polski lub Radomia, bo przecież w Panamie temperatury „zimowe”: +30 st. C.

– Nie zazdrośćcie nam, że tam gdzie jesteśmy jest trzydzieści stopni, my też lubimy zimę – mówi z uśmiechem ks. Mariusz Wilk, diecezjalny duszpasterz młodzieży. 

O godz. 4.00 uczestnicy wzięli udział we Mszy św. w kaplicy na lotnisku Chopina. Eucharystii przewodniczył bp Piotr Turzyński.

Pozdrowienia jeszcze z Polski przesyłają: Ania Prasek, Przemek Ruta i ks. Daniel Glibowski, który prosi również o modlitwę:

Ania Prasek

Tomek Ruta

ks. Daniel Glibowski

 

Etap drugi – lot do Panamy. O godz. 7.20 wystartowali wyczarterowanym dreamlinerem Polskich Linii Lotniczych LOT, by po trzynastogodzinnym locie i po przebyciu blisko 10 tys. km postawić stopy na ziemi panamskiej. Razem z młodzieżą naszej diecezji na ŚDM do Panamy podróżowali również przedstawiciele diecezji sosnowieckiej, sandomierskiej, wrocławskiej, kaliskiej i koszalińskiej.

W Panama City na lotnisku Tocumen wylądowali ok. 14.00 czasu panamskiego (różnica czasu to 6 godzin).

Z pokładu Boeninga 787 – bp Piotr Turzyński:

Bp Piotr Turzyński

A na panamskim lotnisku było tak:

Lotnisko Panama

 

Uczestnicy ŚDM z naszej diecezji spędzą w Panamie 16 dni. Pobyt w Panamie rozpoczną od Diecezji Chitré i miejscowości La Villa de Los Santos, gdzie przeżyją tzw. „Dni w Diecezji”.

W poniedziałek, 21 stycznia, wyjadą do Panama City na wydarzenia centralne i spotkanie z papieżem Franciszkiem podczas Światowych Dni Młodzieży.

Zapraszamy na kolejne relacje z Panamy.

Zdjęcia i filmy użyczone przez uczestników ŚDM w Panamie.

 
Failed to get data. Error:
Quota exceeded for quota metric 'All requests' and limit 'All requests per day' of service 'photoslibrary.googleapis.com' for consumer 'project_number:388991581708'.