W seminarium: Różaniec i suplikacje o ustanie epidemii

1616
Modlitwa o ustanie epidemii koronawirusa. WSD w Radomiu. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

W radomskim seminarium trwa codzienna modlitwa o zaprzestanie rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa oraz za chorych, lekarzy i służby medyczne.

Choć seminarium opustoszało, bo alumni na czas zagrożenia koronawirusem wrócili do rodzinnych parafii, to każdego wieczoru do kaplicy kleryckiej przychodzą na modlitwę księża mieszkający w radomskim seminarium; wraz nimi modli się biskup Piotr Turzyński. To odpowiedź na apel abp. Stanisława Gądeckiego:

– Proszę kapłanów i osoby życia konsekrowanego, aby każdego dnia o godzinie 20.30 – bez udziału wiernych – odmawiali w kościele różaniec w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. – napisał Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski w Komunikacie z 13 marca.

Modlitwa rozpoczyna się o 20.30 wystawieniem Najświętszego Sakramentu i cząstką różańca, a następnie odśpiewywane są suplikacje „Święty Boży, Święty Mocny…” i Apel Jasnogórski. Modlitwę kończy Kompleta, brewiarzowa modlitwa na zakończenie dnia.

Kapłani odmawiają również modlitwę o zaprzestanie rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa.

– Naprawdę warto, by tę modlitwę odmawiało jak najwięcej osób. To modlitwa za zarażonych i zmarłych na skutek wirusa oraz za tych, którzy na różne sposoby walczą z tą epidemią. To także modlitwa, w której oddajemy się z ufnością pod opiekę Pana Jezusa, lekarza ciał i dusz, oraz Jego Matki – mówi ks. Jerosław Wojtkun, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu.

Oto treść modlitwy:

„Ojcze nasz, pełni ufności prosimy Ciebie, aby koronawirus nie siał więcej zniszczeń i aby udało się jak najszybciej opanować epidemię.

Prosimy, abyś przywrócił zdrowie zakażonym i pokój miejscom, do których koronawirus już dotarł.

Przyjmij tych, którzy zmarli na skutek tej choroby, pociesz ich rodziny.

Wspieraj i chroń personel medyczny zwalczający wirus, inspiruj i błogosław tym, którzy starają się opanować sytuację.

Panie Jezu, Lekarzu naszych dusz i ciał, czujemy się bezradni w tej sytuacji ogólnoświatowego zagrożenia, ale ufamy Tobie, udziel nam pokoju i zdrowia.

Matko Boża, chroń nas i opiekuj się nami, prowadź nas w miłości do Twojego Syna, Jezusa.

Amen”