„Wstańcie, chodźmy!”

926
Apel papieski w PSP nr 1 w Szydłowcu. Foto: arch. szkoły

„Ze spojrzeniem utkwionym w Chrystusie, umocnieni nadzieją, która zawieść nie może, kroczmy razem drogami nowego tysiąclecia: Wstańcie, chodźmy!” – tymi słowami św. Jana Pawła II rozpoczął się spektakl z okazji XIX. Dnia Papieskiego w Szkole Podstawowej nr 1 w Szydłowcu.

– Spektakl nawiązywał do wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża Jana Pawła II w 10 października 1978 r., pierwszej pielgrzymki papieża-Polaka do Ojczyzny w czerwcu 1979 r. i zamachu w Rzymie 13 maja 1981 r. Te trzy wydarzenia ukazano z perspektywy osoby kard. Stefana Wyszyńskiego i rodziny żyjącej w Polsce przełomu lat 70. i 80. ub. wieku. Pierwsza pielgrzymka Jana Pawła II do Polski, która miała miejsce 40 lat temu. Była to też pierwsza w historii naszego kraju wizyta papieża u nas. Pielgrzymka trudna, bo w Polsce panował wówczas system komunistyczny, wrogi wierze katolickiej i Kościołowi. Była to również jedyna pielgrzymka Ojca Świętego, w której uczestniczył Stefan Kardynał Wyszyński – ówczesny Prymas Tysiąclecia a dziś kandydat na ołtarze. – mówi katechetka s. Ewa Górlicka CSSMA.

Przedstawienie, które można było obejrzeć z okazji XIX. Dnia Papieskiego w PSP nr 1 w Szydłowcu przygotowali uczniowie klas V, VI i VII pod kierunkiem katechetki s. Ewy Górlickiej i pomocy Anny Barszcz, Renaty Gromek (część muzyczna), Sławomira Kubasiewicz (multimedia) i Bożeny Podsiadły (dekoracje).

 
Failed to get data. Error:
Quota exceeded for quota metric 'All requests' and limit 'All requests per day' of service 'photoslibrary.googleapis.com' for consumer 'project_number:388991581708'.