X. Pielgrzymka Rodziny Różańcowej do Wysokiego Koła – informacje organizacyjne

10 Pielgrzymka Rodziny Różańcowej do Wysokiego Koła. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

X. Pielgrzymka Rodziny Różańcowej Diecezji Radomskiej do Wysokiego Koła odbędzie się w sobotę, 7 października 2017 r. W tym dniu połączymy się w modlitwie różańcowej z tymi, którzy opaszą Polskę Różańcem wzdłuż Jej granic. Podczas spotkania rozważymy Tajemnice Światła Różańca.

Zachęcam całym sercem, aby w drodze do Wysokiego Koła i wracając do domu odmówić pozostałe części. Tekst rozważań na stronie www.rozaniecdogranic.pl

Jeszcze do środy, 4 października, czekam na zgłoszenia (e-mailem – szymmuch@wp.pl lub telefonicznie: +48 48 621 51 35) grup i liczby pielgrzymów oraz osób, które w tym roku przeżywają 25-lecie lub 50-lecie obecności w Żywym Różańcu. Osobom tym zostaną wręczone Jubileuszowe Dyplomy.

Pamiętajmy, że całość spotkania odbędzie się na placu różańcowym przy ołtarzu polowym bez względu na pogodę. Dobrze będzie zabrać turystyczne krzesło i ubrać się odpowiednio do pogody.

Uwagi Organizacyjne:

• OBRAZ MATKI BOŻEJ WYSOKOLSKIEJ W KAPLICY – przez cały czas jest odsłonięty – każdą grupę zapraszamy do nawiedzenia Sanktuarium i modlitwy przed Cudownym Obrazem (zachęcamy do pisania próśb i podziękowań – przez cały październik będą one czytane podczas nabożeństwa różańcowego),
  • PARKING – miejsca dla autokarów przewidziane są na głównym parkingu obok kościoła, oraz na ul. Kolejowej (wysadzamy pielgrzymów po skręcie na Boguszówkę i ustawiamy samochody w miejsca wskazane przez strażaków). Samochody osobowe kierowane będą w stronę Boguszówki, przy remizie i przy szkole.
  • PARKING DLA KSIĘŻY – samochody osobowe – na placu szkolnym (na wprost parkingu jest brama klasztoru i tylne wejście do plebanii) – Nie ma wjazdu samochodami na plac wewnątrz klasztoru!
  • PLAC RÓŻAŃCOWY – całe spotkanie odbędzie się pod gołym niebem bez względu na pogodę. Warto mieć ze sobą krzesełko turystyczne, parasol na słońce/deszcz i odpowiednie ubranie.
  • SEKRETARIAT – w altanie za bramą na placu parafialnym – potwierdzamy zgłoszenie.
  • PUNKT MEDYCZNY – w altanie razem z sekretariatem – przez cały czas spotkania dyżuruje lekarz i pielęgniarka.
  • SPOWIEDŹ – konfesjonały są na placu (patrząc na ołtarz po prawej stronie). Księży zapraszamy do posługi w konfesjonałach już w czasie Różańca (godz. 10.00). W czasie Mszy św. posługę w konfesjonale będą pełnić księża z dekanatu czarnoleskiego.
  • SPOTKANIE KAPŁANÓW – po przyjeździe i zgłoszeniu grupy zapraszamy kapłanów na kawę na plebanię. O godz. 11.15 – (w czasie konferencji) spotkanie kapłanów w kościele z Księdzem Biskupem i Moderatorem Diecezjalnym. Po spotkaniu ubieramy się do Mszy św. Bardzo proszę o przywiezienie ze sobą alb. Ornaty i stuły będą na miejscu.
  • ZAKRYSTIA – kapłani ubierają się w kościele i uczestniczą w procesji do ołtarza polowego razem z Księdzem Biskupem. Procesja o godz. 11.55.
  • GASTRONOMIA – przy budynkach gospodarczych na terenie placu parafialnego będzie możliwość zakupienia posiłku przez pielgrzymów: kawa, herbata, kiełbasa z grilla, zupa wysokolska, pączki.
  • PAMIĄTKI Z SANKTUARIUM – możliwość zakupienia różańców, obrazów MB Wysokolskiej, pamiątek z Wysokiego Koła, Kalendarza na 2018 r. z Sanktuarium, Modlitewnika Pielgrzyma z modlitwami maryjnymi z różnych sanktuariów i z Wysokiego Koła.
  • STOISKO WYDAWNICTWA SS. LORETANEK – można kupić Odznakę ŻR, Ceremoniał, Statut Żywego Różańca, Tajemniczki, nowe legitymacje, książki, kalendarze, Październikowy „Różaniec”, zamówić w promocji prenumeratę na przyszły rok.
  • WC – na parkingu autokarów w murze od zewnętrznej strony. TOI TOI – dostępne na placu.
  • OBIAD DLA KAPŁANÓW I SIÓSTR – po Mszy św. na plebanii.

ks. kan. Szymon Mucha
Krajowy Moderator Żywego Różańca

Informacja o wydarzeniu: X. Pielgrzymka Rodziny Różańcowej Diecezji Radomskiej do Wysokiego Koła