XV. Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne „Wierzę w świętych obcowanie”

Warsztaty liturgiczno-muzyczne to czas, w którym poprzez muzykę, wspólnotę i modlitwę możemy uwielbiać Pana Boga. Adresowane są do każdego kto lubi śpiewać, chce doskonalić swoje umiejętności muzyczne i doświadczyć, że „kto śpiewa, ten dwa razy się modli ”.

Najbliższe warsztaty odbędą się od 3 do 5 listopada 2017 r., a będą to warsztaty szczególne bo JUBILEUSZOWE: będą to już 15. warsztaty organizowane przez Zgromadzenie Sióstr Służebnic Jezusa w Eucharystii, a 10. raz odbędą się one w Skarżysku w par. OO. Franciszkanów. To szczególny czas uwielbienia i dziękczynienia. Podczas tych warsztatów nastąpi również uroczyste wprowadzenie do parafii, relikwii św. Stanisława Papczyńskiego.

Warsztaty poprowadzą:

• Daniel Synowiec z Warszawy,
  • Leopold Twardowski z Poznania
  • s. Karen Trafankowska z Warszawy.

Czas

• Warsztaty rozpoczną się w piątek o godz. 15.00 na Świetlicy Franciszkańskiej ul. Rynek 64.
  • W sobotę będą trwały cały dzień w godz. 8.30-21.00
  • W niedzielę od 9.00.
  • Na zakończenie – 5 listopada w niedzielę – będzie uroczysta Msza św. o godz. 18.00 i Wieczór Uwielbienia.

Co zabrać?

Warto zabrać ze sobą ołówek i jakąś wodę. Kawa, herbata i małe co nieco zapewnione są przez organizatorów podczas przerw.

Koszt:

• Koszt warsztatów: 60 zł . Jeśli ktoś nie może wpłacić całej kwoty, a ma pragnienie uczestnictwa składa ofiarę dobrowolną.
  • Można zamówić obiad w sobotę i niedzielę:
    • I danie: 5 zł,
    • II danie 10 zł,
    • I + II danie: 15 zł
  • Istnieje możliwość noclegu:
    • Dom Pielgrzyma w Ostrej Bramie ul. Wileńska 34a
      tel. +48 501 538 799, ostrobramska@wp.pl, www.ostrobramska.pl
      (każdy załatwia sobie sam – powołać się na s. Małgorzatę i udział w warsztatach)
    • u parafian (należy zgłosić u s. Małgorzaty)

Zgłoszenia

Zgłoszenie (do 29 października, ale im wcześniej tym lepiej) można złożyć w jeden z wymienionych poniżej sposobów:

• Wypełniając kartę zgłoszenia dostępną na stronie www.eucharystki.pl i poniżej
  • Wysyłając email na adres:gosiasje@wp.pl
  • Wysyłając sms na nr +48 798 995 882.

Wiadomość emailowa lub smsowa powinna zawierać następujące dane:

• Imię, nazwisko, wiek, adres
  • Telefon kontaktowy
  • Adres emailowy
  • Informację o potrzebie zapewnienia noclegu u parafian (piątek/sobota, sobota/niedziela)
  • Informację o chęci zamówienia obiadu (sobota, niedziela; ilość dań)

Instrumentaliści podają instrument na jakim grają.

Osoby niepełnoletnie potrzebują pisemnej zgody Rodziców, którą należy przywieźć na warsztaty.

Bardzo prosimy o odpowiedzialne zgłaszanie swojego uczestnictwa, a w przypadku niemożliwości wzięcia udziału o wcześniejsze poinformowanie.

Szczegółowych informacji udziela:

Jakie są cele warsztatów liturgiczno-muzycznych?

• ukazanie piękna i głębi tkwiącej w muzyce wykonywanej w czasie Mszy Świętej,
  • potrzeba przygotowania osób posługujących śpiewem bądź grą na instrumentach,
  • ukazanie, że w muzyce liturgicznej istotnym elementem jest przekazywana treść – Słowo, które mam moc,
  • przybliżenie uczestnikom zasad doboru śpiewów na liturgię,
  • praca pod okiem profesjonalnych muzyków nad emisją głosu, poprawną dykcją, interpretacją wykonywanych utworów.
  • ukazanie, że posługiwanie śpiewem w liturgii ma sens tylko wtedy, gdy jest osobistym wyznaniem wiary każdej z osób,
  • doświadczenie, ze codzienna Eucharystia, wspólnie odmawiana Liturgia godzin, adoracja Najświętszego Sakramentu jest wielkim darem Boga dla nas, ale też, że w każdym z nas jest ogromne piękno, które jest Jego wielką łaską.