XXI Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy „Święty Krzyż 2020”

477

XXI Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy „Święty Krzyż 2020” odbywa się w innej – niż dotychczas – formule. Ze względu na sytuację sanitarno-epidemiologiczną tegoroczny Rajd ma charakter indywidualnego wędrowania na Święty Krzyż. Przez cały wrzesień (w dowolnym terminie) i dowolną trasą zapraszamy do odwiedzenia Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego na Świętym Krzyżu.

Tych, którzy będą chcieli podzielić się swoim pielgrzymowaniem, zachęcamy do przesłania na adres e-mail: rajd@pttkkielce.pl zdjęcia wraz z krótkim opisem. Będziemy je zamieszczać na stronie internetowej www.rajd.pttkkielce.pl oraz na Facebooku Rajdu www.facebook.com/swietokrzyski.rajd.pielgrzymkowy.

Poniżej przesyłam treść komunikatu Komandor Rajdu Iwony Baran, a w załączniku plakat z prośbą o umieszczenie informacji o Rajdzie na Państwa stronach internetowych i w mediach społecznościowych.


Drodzy Uczestnicy i Przewodnicy XXI Świętokrzyskiego Rajdu Pielgrzymkowego „Święty Krzyż 2020”!

W związku z sytuacją epidemiologiczną, która panuje w naszym kraju, tegoroczna edycja Rajdu będzie przebiegała w innej formule.

Zapraszamy wszystkich do wybrania się indywidualnie do Świętokrzyskiego Sanktuarium w dowolnym terminie we wrześniu i dowolną trasą. Tych, którzy będą chcieli podzielić się swoim pielgrzymowaniem, zachęcamy do przesłania na adres e-mail: rajd@pttkkielce.pl zdjęcia wraz z krótkim opisem. Będziemy je zamieszczać na stronie internetowej www.rajd.pttkkielce.pl oraz na Facebooku Rajdu www.facebook.com/swietokrzyski.rajd.pielgrzymkowy. Wszyscy turyści-pielgrzymi w ten sposób mogą poczuć się uczestnikami XXI Świętokrzyskiego Rajdu Pielgrzymkowego „Święty Krzyż 2020”.

26 września członkowie sztabu, Rady Komandorskiej wraz z przedstawicielami kół i klubów, które odpowiadały za przygotowanie tegorocznych tras, powędrują symbolicznie w imieniu wszystkich uczestników jedną trasą na Święty Krzyż, gdzie wezmą udział w Eucharystii.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się wszyscy na szlakach, którymi powędrujemy na Święty Krzyż, by tam wspólnie z radością powierzać Opatrzności swoją życiową wędrówkę.

 Iwona Baran
Komandor XXI Świętokrzyskiego Rajdu Pielgrzymkowego „Święty Krzyż 2020”