Za seminaryjnymi drzwiami

Na zakończenie Tygodnia Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i do Życia Konsekrowanego klerycy Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu zorganizowali „Dzień otwartych drzwi”.

– Dzisiaj otworzyliśmy obydwie połówki drzwi. To jest też pewien symbol. Chcemy pokazać naszym Gościom, kim są ci, którzy do nich trafią jako ich duszpasterze, jako ich katecheci. Chcemy, żeby mieli możliwość przyjrzenia się temu, jak się uczą, żeby mogli podejrzeć też, jak się modlą, a nawet jak gotują. To była też okazja, żeby porozmawiać o tym, czym klerycy żyją i co ich fascynuje – powiedział ks. Jarosław Wojtkun, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu.

Klerycy przygotowali bardzo bogaty program dla gości. Było zwiedzanie gmachu; można było zobaczyć m.in. kaplicę seminaryjną, pokój papieski poświęcony św. Janowi Pawłowi II oraz salę misyjną z pamiątkami, które pozostawił śp. ks. Marceli Prawica – długoletni misjonarz w Zambii. Wykład dla gości wygłosił ks. dr Marek Dziewiecki, a absolwenci radomskiego seminarium – księża: Maciej Będziński, Grzegorz Głąb, Grzegorz Tęcza, Łukasz Bociek, Krzysztof Kołtunowicz i Michał Podsiadły opowiedzieli o swoim powołaniu i posłudze, którą pełnią. Nie zabrakło wspólnej modlitwy, ale też i zabawy; koncert ewangelizacyjny zagrał kapłański zespół „Jak Najbardziej”. Były również smaki seminaryjnej kuchni oraz majowe grillowanie.

Radomskie seminarium odwiedziło około 170 osób. Wśród nich byli oazowicze, podopieczni domu dziecka, a także wierni m.in. z Radomia, Sadów, Przyłęka, Bardzic, Opoczna, Zwolenia, Szydłówka, Niekłania, Gielniowa, Skaryszewa, Drzewicy.

Google Photos Refresh Token invalid. Please authenticate from Photonic → Authentication.
Error encountered during authentication:
{
  "error": "unauthorized_client",
  "error_description": "Unauthorized"
See here for documentation.