Zaproszenie na XII. Pielgrzymkę Rodziny Różańcowej Diecezji Radomskiej do Wysokiego Koła

10 Pielgrzymka Rodziny Różańcowej do Wysokiego Koła. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

W sobotę 5 października br. w Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Wysokim Kole spotka się Rodzina Różańcowa Diecezji Radomskiej. Na to doroczne wydarzenia zaprasza ks. Szymon Mucha Moderator Żywego Różańca Diecezji Radomskiej.

– Spotykamy się jak co roku w pierwszą sobotę października. Naszemu spotkaniu będzie przewodniczył Pasterz naszej Diecezji Radomskiej – Ks. Bp Henryk Tomasik. W tym roku mija 45 lat od koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej w Wysokim Kole przez Sługę Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Na naszej pielgrzymce będą obecni Rycerze Kolumba z Diecezji Radomskiej – mężczyźni, którzy codziennie modlą się na Różańcu. – zaprasza ks. Szymon Mucha, Moderator ŻR Diecezji Radomskiej

Grupy należy zgłaszać najpóźniej do 2 października: mailowo na adres szymmuch@wp.pl lub telefonicznie (+48 509 742 553).

– Podczas pielgrzymki chcemy wyróżnić tych, którzy przeżywają w tym roku jubileusz 25. lub 50.lecia obecności w Żywym Różańcu lub pełnienia funkcji „zelatora”. Ksiądz Biskup udzieli takim osobom specjalnego błogosławieństwa i otrzymają specjalne Dyplomy Jubileuszowe. Proszę do 30 września o zgłoszenie tych osób (imię i nazwisko, od kiedy należy do ŻR, czy jest zelatorem oraz parafię). – dodaje ks. Mucha.