Zaproszenie na pielgrzymkę osób życia konsekrowanego na Święty Krzyż

Od pielgrzymki na Święty Krzyż rozpocznie się nowy rok formacyjny dla osób życia konsekrowanego Diecezji Radomskiej. Na doroczne spotkanie, które odbędzie się 7 września br. w świętokrzyskim sanktuarium zapraszają o. Juniper Ostrowski OFM i s. Bożena Adach – diecezjalni referenci do spraw życia konsekrowanego.

Czcigodne Siostry i Bracia, osoby Życia konsekrowanego diecezji radomskiej.

Zbliża się kolejny rok naszej duchowej formacji i comiesięcznych spotkań osób życia konsekrowanego w naszej diecezji. Minione lata naszych spotkań były dla mnie czasem uczenia się mojej posługi jako diecezjalnego referenta do spraw życia zakonnego, którą to zlecił mi Ordynariusz naszej diecezji ks. bp Marek Solarczyk.

Misję tę przyjąłem z wielkim lękiem i obawami. To dzięki Waszej życzliwości i Waszym Modlitwom, oraz ogromnemu wsparciu Siostry Bożeny Adach – diecezjalnej referentki do spraw życia zakonnego, odczuwałem wielką radość z możliwości przebywania razem z Wami i głębszego rozpoznawania mojego powołania do życia konsekrowanego.

Święty Jan Paweł II w Adhortacji Vita Consecrata tłumaczy nam jak wielką rolę w Kościele Powszechnym odgrywają osoby życia konsekrowanego:

„Życie konsekrowane, głęboko zakorzenione w przykładzie życia i w nauczaniu Chrystusa Pana, jest darem Boga Ojca udzielonym jego Kościołowi za sprawą Ducha Świętego. Dzięki profesji rad ewangelicznych charakterystyczne przymioty Jezusa – dziewictwo, ubóstwo i posłuszeństwo – stają się w pewien swoisty i trwały sposób „widzialne” w świecie, a spojrzenie wiernych zwraca się ku tajemnicy Królestwa Bożego, które jest obecne w historii, ale w pełni urzeczywistnia się w niebie” (VC 1).

Kolejna nauka płynie do osób konsekrowanych, a przez nich do każdego z nas to postawienie Chrystusa w centrum swojego życia:

„Tak więc życie konsekrowane nie polega jedynie na naśladowaniu Chrystusa całym sercem, na miłowaniu Go „bardziej niż ojca i matką, bardziej niż syna i córką” (por. Mt 10, 37) – tego bowiem wymaga od każdego ucznia; polega natomiast na przeżywaniu i wyrażaniu swojej konsekracji przez poddanie Chrystusowi całej egzystencji, które „upodabnia” do Niego, i przez totalny wysiłek, który zapowiada – na miarę osiągalną w doczesności i zgodnie z różnymi charyzmatami – eschatologiczną doskonałość” (VC 16).

Czcigodne siostry i bracia – osoby życia konsekrowanego, z całego serca pragniemy zaprosić Was na inaugurację kolejnego roku naszych spotkań. Rozpoczniemy je tradycyjnie pielgrzymując na doroczne spotkania na Świętym Krzyżu 7 września (sobota) 2024 roku o godz. 9.30.

Bardzo Was prosimy, aby osoby deklarujące swój udział zgłaszały swój wyjazd do siostry Bożeny, gdyż wynajęty jest bus, którym możemy udać się z Radomia na Św. Krzyż.

Z wyrazami szacunku i modlitewnej pamięci.

o. Juniper Ostrowski OFM
diecezjalny referent do spraw życia konsekrowanego

s. Bożena Adach,
diecezjalna referentka do spraw życia zakonnego