Zaproszenie na XIV. Pielgrzymkę Rodziny Różańcowej do Wysokiego Koła

13. Pielgrzymka Rodziny Różańcowej do Wysokiego Koła. Foto: ks. S. piekielnik / www.diecezja.radom.pl

– Zapraszam wszystkich, którzy należą do Rodziny Różańcowej Diecezji Radomskiej, na XIV. Pielgrzymkę do Sanktuarium NMP Królowej Różańca Świętego w Wysokim Kole w sobotę, 2 października 2021 r., godz. 9.30. Jest to nasze spotkanie formacyjne, które nakreśla program duchowy na kolejny rok naszej pracy. – zaprasza ks. Szymon Mucha, Moderator Żywego Różańca Diecezji Radomskiej.

– Wpatrzeni w postać nowego błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego, który „wszystko postawił na Maryję” chcemy uczyć się poprzez codzienną modlitwę różańcową zawierzania wszystkich spraw Kościoła, Ojczyzny, naszych Rodzin i nas samych Maryi, która zawsze była i jest dla nas Matką Niezawodnej Nadziei.

Grupy można zgłaszać do 27 września e-mailem – w tytule podając: nazwę parafii, nazwisko księdza i liczbę osób: szymmuch@wp.pl, lub telefonicznie: +48 509 742 553.

Dyplomy dla osób, które w roku 2021 przeżywają jubileusz 25/50-lecia obecności w Żywym Różańcu lub pełnienia funkcji Zelatora: dane Jubilatów – imię i nazwisko, parafia i rodzaj jubileuszu (25 albo 50) – należy przesłać do 27 września.

Pamiętać należy, że całość spotkania odbędzie się na placu różańcowym przy ołtarzu polowym bez względu na pogodę. Dobrze jest zabrać turystyczne krzesło i ubrać się odpowiednio do pogody.

PROGRAM spotkania:

• 9.30 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP
  • 10.00 – Powitanie pielgrzymów – Kustosz Sanktuarium
  • 10.15 – Różaniec – Rycerze Kolumba (możliwość skorzystania z sakramentu pokuty)
  • 11.00 – Konferencja formacyjna – Ks. dr Jacek Kucharski, Moderator Dzieła Biblijnego Diecezji Radomskiej
  • 12.00 – Msza Św. – pod przewodnictwem Ks. Bp Marka Solarczyka
    • po Mszy Św. przerwa na posiłek
  • 14.00 – Na ludową Nutę – Zespół ludowy „Królewskie Źródła” z Jedlni Kościelnej
  • 14.45 – Spotkanie informacyjne – Moderator Diecezjalny
  • 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego