Zaproszenie na XVII. Pielgrzymkę Rodziny Różańcowej Diecezji Radomskiej do Sanktuarium w Wysokim Kole

13. Pielgrzymka Rodziny Różańcowej do Wysokiego Koła. Foto: ks. S. piekielnik / www.diecezja.radom.pl

Zapraszamy wszystkich na XVII Pielgrzymkę do Sanktuarium NMP Królowej Różańca Świętego w Wysokim Kole, w sobotę 5 października 2024 r. Szczególnie oczekujemy na tych, którzy należą do Rodziny Różańcowej Diecezji Radomskiej: członków Kół Żywego Różańca i Różańca Rodziców. W tym czasie będziemy również przeżywać 50. rocznicę koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Wysokolskiej.

• Program:
    • 9.30 – Godzinki ku czi NMP
    • 10.00 – Powitanie i słowo kustosza
    • 10.30 – Różaniec
    • 11.15 – Wystąpienie moderatora
    • 12.00 – Msza św. – pod przewodnictwem Bp. Marka Solarczyka
    • 14.00 – Koncert Młodzieżowej Orkiestry z Jedlińska
    • 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego

W tym czasie będziemy również przeżywać 50. rocznicę koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Wysokolskiej, której dokonał błogosławiony kardynał Stefan Wyszyński. Naszemu spotkaniu będzie przewodniczył Pasterz Diecezji Radomskiej – Biskup Marek Solarczyk.

Całość spotkania odbędzie się przy ołtarzu polowym na placu różańcowym. Jeśli z parafii nie będzie organizowany wyjazd, to prosimy ogłosić o pielgrzymce i jubileuszu koronacji, aby również kilkuosobowe delegacje mogły wybrać się na nasze spotkanie.

• Ze względów organizacyjnych prosimy o zgłoszenie nawet niewielkich grup na e-maila:
    • email: parafia@wysokiekolo.pl
    • SMS: 696 499 505.

Na zakończenie Mszy Św. będzie błogosławieństwo dla osób, które w tym roku mają jubileusz 25. i 50-lecia przynależności do Żywego Różańca. Prosimy o zgłoszenie tych osób, aby przygotować dyplomy do 29 września na e-maila: szymmuch@wp.pl.

Jak co roku będą obecne Siostry Loretanki, u których będzie można zamówić prenumeratę „Różańca” na przyszły rok, zakupić “Modlitewnik dla Żywego Różańca”, książki, rozważania różańcowe i wiele innych materiałów.

Ks. Artur Piasek
Kustosz Sanktuarium NMP Królowej Różańca Św.
w Wysokim Kole

Ks. Szymon Mucha