Seminaryjny różaniec w łączności z papieżem Franciszkiem

Bp Marek Solarczyk poprowadził nabożeństwo różańcowe w kaplicy WSD w Radomiu. Foto: ks. S. piekielnik / www.diecezja.radom.pl

Radomskie seminarium odpowiedziało na apel papieża Franciszka i włączyło się w maryjny maraton modlitewny o ustanie epidemii koronawirusa. Różańcowej modlitwie przewodniczył bp Marek Solarczyk.

– W kaplicy w seminarium naszej diecezji radomskiej stajemy razem z Ojcem Świętym Franciszkiem. Jednoczymy się ze wszystkimi, dla których tak umiłowane przez nas sanktuarium jasnogórskie staje się dzisiaj miejscem szczególnej prośby i szczególnego oddania: Aby to wszystko, co jest naszym życiem, aby to wszystko, co niesie dar wiary, przyniosło objawienie Bożej łaski. W naszej postawie oddania i zawierzenia błagamy o oddalenie epidemii koronawirusa, o łaskę zdrowia dla chorych, o umocnienie, mądrość i siły dla wszystkich pielęgnujących i leczących chorych, dla troszczących się o to, aby epidemia się zakończyła, aby została pokonana. Pamiętamy także o tych wszystkich, którzy właśnie przez epidemię zakończyli ziemską pielgrzymkę. Pamiętamy o tych, którzy mieszkali tutaj, w naszym domu, w Domu Księży Emerytów, którzy zmarli, o wszystkich zmarłych kapłanach naszej diecezji, o tych wszystkich, których znaliśmy, na których pogrzebach byliśmy. Ale przede wszystkim, po prostu, chcemy zawierzyć Bożej mocy ten czas, to dzieło i prosić o to, abyśmy w Nim byli świadkami Jego życia. – mówił bp Marek Solarczyk.

Bp Marek Solarczyk

Przed błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem odśpiewano suplikacje „Święty Boży, Święty Mocny…”.

Papież Franciszek zachęca, by maj stał się czasem „modlitewnego maratonu” i przypomina słowa z Dziejów Apostolskich: „Kościół modlił się nieustannie do Boga” (Dz 12, 5). W 30 sanktuariach świata modlą się wierni o ustanie epidemii koronawirusa. W Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski (3 maja) centrum tej modlitwy stała się Jasna Góra.

Również bp Solarczyk prosił o włączenie się w tę inicjatywę modlitewną:

Majowy maraton modlitewny. „Kościół modlił się nieustannie do Boga (Dz 12, 5)”