Żeleźnica. Włamanie na plebanię

ŻELEŹNICA – Parafia pw. św. Mikołaja. Foto: Wiesław Domagała

– Do włamania na plebanię w Żeleźnicy doszło w czwartek. – jak podaje komisarz Aneta Wlazłowska. Parafia Żeleźnica leży w Dekanacie Przedborskim.

– Wczoraj wieczorem przyjęliśmy zgłoszenie dotyczące usiłowania kradzieży z włamaniem w parafii w Żeleźnicy. Z policyjnych ustaleń wynika, że sprawcy wyłamali drzwi wejściowe. Następnie weszli do budynku, ale nie znaleźli nic cennego. Porozrzucali różne przedmioty i oddalili się z miejsca zdarzenia – powiedziała komisarz Aneta Wlazłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku, wypowiedzi dla Radia Plus Radom.

Sprawcy dostali się do budynku w ciągu dnia, gdy proboszcza nie było na miejscu.

– Liczyli zapewne, że znajdą pieniądze składane przez wiernych podczas wizyty kolędowej. Ale ja nie trzymam pieniędzy na plebanii. Wpłacam je od razu do banku. Mimo że splądrowali plebanię, a nawet przeszukali skwapliwie teczkę, którą noszę ze sobą podczas kolędy, nie ukradli nawet 50 groszy – mówi ks. Donat Neska, proboszcz w Żeleźnicy i Górach Mokrych.

Żeleźnica leży na terenie dekanatu przedborskiego (powiat radomszczański). Ksiądz Neska mówi, że słyszał o włamaniach na plebanie na terenie tego powiatu.

– Nie można wykluczyć, że działa jakaś grupa, ale to już sprawa do wyjaśnienia przez policję. Zgłosiłem włamanie. Sprawa poszukiwania sprawcy lub sprawców jest w toku – dodaje proboszcz.

Sprawców szukają policjanci.