Zmarł ks. Jacenty Socha

Śp. Ks. Jacenty Socha (1958-2019). Foto: ks. Z. Niemirski / FOTO Gość

W dniu 28 września 2019 r. w 62. roku życia i 35. roku kapłaństwa odszedł do Pana Ks. Jacenty Socha. Przez ostatni rok pomagał w duszpasterstwie w rodzinnej parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Radomiu.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się Mszą św. w czwartek, 3 października 2019 r., o godz. 10.00, w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Radomiu.

Po Mszy św. odprowadzenie ciała na cmentarz na Firleju w Radomiu.

Ks. Jacenty Socha urodził się 5 kwietnia 1958 r. w Bujaku. Święcenia kapłańskie przyjął 19 maja 1985 roku.

Po święceniach pracował jako wikariusz w parafiach: Tarłów, Starachowice – Niepokalanego Poczęcia NMP, Osiek, Iłża, Cerekiew, Skarżysko-Kamienna – NSJ, Skarżysko-Kamienna – św. Brata Alberta, Kozienice – Świętej Rodziny.

Jako proboszcz duszpasterzował w parafiach: Sorbin, Smogorzów, Bukówno (do 2018 r.).

+ Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…