Zmarł ks. kan. Adam Radzimirski

Ks. kan. Adam Radzimirski (1946-2024). Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

W sobotę, 1 czerwca 2024 roku w szpitalu zmarł ks. kan. Adam Radzimirski, emeryt, były proboszcz parafii św. Zygmunta w Szydłowcu; ostatnie lata życia spędził w Domu Księży Seniorów w Radomiu. Miał 78 lat i 53. lat kapłaństwa.

Msza Święta pogrzebowa zostanie odprawiona w parafii pw. św. Zygmunta w Szydłowcu, w środę, 5 czerwca, o godz. 13.00. Po Mszy św. pochowanie ciała na cmentarzu parafialnym.

Ks. kan. Adam Radzimirski urodził się 20 czerwca 1946 r. w Wierzbicy. Święcenia kapłańskie przyjął 12 czerwca 1971 r. z rąk bpa Piotra Gołębiowskiego.

Jako wikariusz posługę pełnił w parafiach: Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Garbatce, św. Wawrzyńca w Niekłaniu, św. Józefa w Skarżysku-Kamiennej i w parafii katedralnej pw. Opieki NMP w Radomiu. Był proboszczem w parafiach: Świętej Trójcy w Tarłowie, MB Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej, św. Wojciecha w Wojciechowicach, a od 1992 do 2019 w parafii św. Zygmunta w Szydłowcu.

Przypominamy, że wszyscy kapłani diecezjalni zobowiązani są do sprawowania jednej Mszy Świętej za każdego zmarłego biskupa i prezbitera diecezji radomskiej (zob. Dokumenty II Synodu Diecezji Radomskiej, nr 480).

+ Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie… +