Zmarł Ks. kan Bogdan Przysucha

Pogrzeb kapłana. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

Informujemy, że 27 listopada 2023 roku zmarł Ks. kan. Bogdan Przysucha, emeryt.

Msza Święta pogrzebowa zostanie odprawiona w parafii pw. św. Stanisława w Ostrowcu Świętokrzyskim, w piątek, 1 grudnia, o godz. 12.00. Po Mszy św. pochowanie ciała na cmentarzu parafii pw. św. Michała Archanioła w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Ks. kan. Bogdan Przysucha urodził się 5 października 1931 roku w Denkówku. Święcenia kapłańskie przyjął 4 czerwca 1967 roku. Jako wikariusz pracował w parafiach: Biskupice, Janowiec n. Wisłą, Szewna, Połaniec, Skarżysko-Kamienna – NSJ. Był proboszczem parafii: Dąbrówka, Lipowe Pole, Pionki – św. Maksymiliana. Od 2006 roku przebywał na emeryturze.

+ Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie… +

Przypominamy, że wszyscy kapłani diecezjalni zobowiązani są do sprawowania jednej Mszy Świętej za każdego zmarłego biskupa i prezbitera diecezji radomskiej (zob. Dokumenty II Synodu Diecezji Radomskiej, nr 480).