Zmarł Ks. kan. Bogusław Mleczkowski

Pogrzeb kapłana. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

Informujemy, że 5 grudnia 2023 roku zmarł Ks. kan. Bogusław Mleczkowski, emeryt.

Msza Święta pogrzebowa zostanie odprawiona w par. pw. św. Zygmunta w Szydłowcu, w sobotę, 9 grudnia, o godz. 13.00. Po Mszy św. pochowanie ciała na cmentarzu parafialnym.

Ks. kan. Bogusław Mleczkowski urodził się 18 grudnia 1944 roku w Radomiu. Święcenia kapłańskie przyjął 4 czerwca 1977 roku w Sandomierzu. Duszpasterzował w parafiach: Wierzbica, Szewna, Olbierzowice, Starachowice – Wszystkich Świętych, Starachowice – Świętej Trójcy, Iłża, Szydłowiec, Kozienice – Świętego Krzyża, Tymienica, Końskie – Chrystusa Odkupiciela, Sławno k. Radomia, Białaczów, Parszów, Świerże Górne, Odrowąż. Od 2013 roku przebywał na emeryturze.

Przypominamy, że wszyscy kapłani diecezjalni zobowiązani są do sprawowania jednej Mszy Świętej za każdego zmarłego biskupa i prezbitera diecezji radomskiej (zob. Dokumenty II Synodu Diecezji Radomskiej, nr 480).

Ks. Damian Fołtyn

+ Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie… +