Zmarł ks. kan. dr Marian Jaskólski

Pogrzeb kapłana. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

Dziś, 31 lipca 2020 r., zmarł ks. kan. dr Marian Jaskólski, najstarszy kapłan Diecezji Radomskiej. Zmarł mając 95 lat, w 71. roku kapłaństwa. Był mieszkańcem Domu Księży Seniorów w Radomiu.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się Mszą Świętą w poniedziałek, 3 sierpnia, o godz. 12.00, w parafii pw. św. Wawrzyńca w Sieciechowie. Po Mszy św. nastąpi przewiezienie ciała z kościoła i pochowanie na cmentarzu parafialnym w Sieciechowie.

Ks. kan. dr Marian Jaskólski urodził się 7 września 1925 r. w Sieciechowie. Święcenia kapłańskie przyjął 22 maja 1949 roku.

Po święceniach pracował jako wikariusz w parafiach: Odrzywół, Opatów, Radom – Opieki NMP, Radom – św. Jana Chrzciciela.

Przez krótki czas był także wykładowcą w Wyższym Seminarium Duchownym w Sandomierzu oraz rektorem kościoła Świętej Rodziny w Radomiu. Jako proboszcz duszpasterzował w parafii Jedlnia.

W 2000 roku przeszedł na emeryturę i zamieszkał jako rezydent w parafii Jedlnia, a następnie w Domu Księży Emerytów w Radomiu.

+Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…+