Zmarł ks. kan. Franciszek Bednarczyk

Śp. ks. kan. Franciszek Bednarczyk (1961-2021). Foto: ks. Z. Niemirski / FOTO Gość

We wtorek, 12 października 2021 r., zmarł ks. kan. Franciszek Bednarczyk, rezydent przy parafii Chrystusa Odkupiciela w Końskich.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się Mszą Świętą żałobną w piątek, 15 października o godz. 10.00, w kościele pw. Chrystusa Odkupiciela w Końskich.

Msza Święta pogrzebowa zostanie odprawiona w parafii Narodzenia NMP w Szydłówku, 15 października, o godzinie 13.00. Po Mszy św. pochowanie ciała na cmentarzu parafialnym w Szydłowcu.

Ks. kan. Franciszek Bednarczyk urodził się 1 kwietnia 1961 roku w Szydłówku. Święcenia kapłańskie przyjął 17 maja 1986 roku w Radomiu. Jako wikariusz pracował w parafiach: Wrzos, Szewna, Przysucha – św. Jana Nepomucena. W latach 1999-2010 był proboszczem w Węgrzynie, a następnie w Chotczy (2010-2017). W 2017 roku ze względu na stan zdrowia złożył rezygnację ze stanowiska proboszcza w Chotczy i zamieszkał jako rezydent przy parafii Chrystusa Odkupiciela w Końskich.

+ Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Przypominamy, że wszyscy kapłani diecezjalni zobowiązani są do sprawowania jednej Mszy Świętej za każdego zmarłego biskupa i prezbitera diecezji radomskiej (zob. Dokumenty II Synodu Diecezji Radomskiej, nr 480).