Zmarł ks. kan. Henryk Bień

Pogrzeb kapłana. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

Informujemy, że w dniu 24 lipca 2020 r. zmarł ks. kan. Henryk Bień, mieszkaniec Domu Księży Seniorów. Odszedł do Pana w 90. roku życia i 63. roku kapłaństwa.

Msza święta żałobna (bez obecności ciała) będzie celebrowana we wtorek, 28 lipca, o godz. 12.00, w parafii pw. św. Marcina w Radzanowie.

Na godzinę 13.00 na cmentarz parafialny w Radzanowie zostanie przywieziona trumna z ciałem śp. ks. Henryka i tam zostanie pochowany.

Wszystkich kapłanów prosimy o celebrowanie Mszy świętej za zmarłego kapłana.

Ks. kan. Henryk Bień urodził się 15 marca 1930 r. w Radzanowie. Święcenia kapłańskie przyjął 16 czerwca 1957 roku.

Po święceniach pracował jako wikariusz w parafiach: Bogoria, Niekłań, Łoniów, Stromiec, Drzewica, Szydłowiec, Słupia Nowa, Osiek, Klwów.

Jako proboszcz duszpasterzował w parafiach: Sobótka i Kowalków.

W 2005 roku przeszedł na emeryturę i zamieszkał w Domu Księży Seniorów w Radomiu.

+ Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie… +