RADOM – Parafia pw. św. Urszuli Ledóchowskiej

• Wikariusz:
    • ks. mgr Paweł Łęcki

MSZE ŚW.:

• Niedziele / Uroczystości:
    • 8.00;
    • 10.00;
    • 11.30;
  • Święta zniesione:
    • 8.00;
    • 10.00;
  • Dni powszednie:
    • 7.30;

O PARAFII:

• Do parafii należą:
    • Białostocka, Długojowska, Janowiecka, Kaszubska, Kochanowskiego, Komunalna, Lotnicza, Metalowa,  Nałęczowska, Odrodzenia, Okrzei, Piotrkowska, Pomorska, Puławska, Smolna, Szczecińska, Średnia, Zwoleńska.
  • Odpusty:
    • św. Urszuli Ledóchowskiej (29 maja)
  • Dni adoracji Najświętszego Sakramentu:
    • 28–29 maja
  • Dom zakonny:
    • Zgromadzenie Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego,
      • ul. Długojowska 77,
      • T: +48 48 365 60 52
  • Historia:

Placówka duszpasterska dla os. Dzierzków w Radomiu powstała z inicjatywy bp. Edwarda Materskiego, który 15 VIII 1983 r. sprawował pierwszą Mszę św. na placu budowy kościoła. W tym czasie oddano do użytku tymczasową drewnianą kaplicę, która została poświęcona w listopadzie 1983 r. Parafia została erygowana przez bp. Edwarda Materskiego 20 X 1989 r. Pierwszym duszpasterzem był ks. Wiesław Ozdoba. Kościół został zbudowany wg projektu arch. Zbigniewa Koczonia (nawa główna), Pawła Wiśniewskiego i Władysława Gierady (nawy boczne i wieża) w latach 1984–1993 staraniem ks. Wiesława Ozdoby i ks. Grzegorza Senderskiego. Nawa główna została poświęcona w marcu 1989 r. przez bp. Edwarda Materskiego. Wmurowania kamienia węgielnego i poświęcenia fundamentów naw bocznych dokonał 27 X 1991 r. bp Marian Zimałek. Boczne nawy, wieża i dzwony zostały poświęcone 10 X 1993 r. przez bp. Edwarda Materskiego. Dedykacji świątyni dokonał bp Edward Materski 1 X 2000 r. Kościół jest trzynawowy, murowany z cegły czerwonej, tynkowany, ściany boczne łamane. Wystrój wnętrza był urządzany od 1994 r. Powstał dzięki zamysłowi teologiczno-liturgicznemu ks. Grzegorza Senderskiego i dzięki projektowi Stanisława i Bożeny Gieradów. W lipcu 2014 r. wnętrze świątyni uległo zniszczeniu w wyniku pożaru. Kościół został w tym samym roku gruntownie wyremontowany staraniem ks. Romana Majchrzyka oraz parafian. Od 1992 r. posługę przy parafii prowadzą Siostry Urszulanki Serca Jezusa Konającego.

MAPA DOJAZDU: