Zmarł ks. kan. Tadeusz Skrzypczak

Ks. kan. Tadeusz Skrzypczak (1945-2018). Foto: ks. St. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

Ks. kan. Tadeusz Skrzypczak zmarł w wieku 73 lat, w 47 roku kapłaństwa. Był proboszczem parafii pw. św. Józefa w Skarżysku-Kamiennej.

Urodził się 26 marca 1945 r. w Byszówce koło Klimontowa (obecnie diecezja sandomierska). Święcenia kapłańskie przyjął 13 czerwca 1971 r. W 2002 r. został proboszczem parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Skarżysku-Kamiennej. W 2008 r. bp Zygmunt Zimowski mianował ks. Tadeusza Skrzypczaka kanonikiem gremialnym Kapituły Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej.

Jako wikariusz pracował w parafiach: Gierczyce, Policzna, Kowala, Cerekiew, Radom – Świętej Rodziny, Słupia Nowa, Ostrowiec Świętokrzyski – św. Michała, Kozienice – Świętego Krzyża i Radom – Najświętszego Serca Jezusowego.

Jako proboszcz pracował w parafiach: Kowalków, Wrzeszczów i od 2002 roku w Skarżysku-Kamiennej – św. Józefa.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się Mszą św. we wtorek, 8 maja, o godz. 14.30 w kościele parafialnym św. Józefa w Skarżysku-Kamiennej. Msza Święta pogrzebowa sprawowana będzie w środę, 9 maja, o godz. 11.00 w parafii Klimontów. Po Mszy św. pochowanie na miejscowym cmentarzu.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie!