Zmarł Ks. Piotr Mucha

1599
Pogrzeb kapłana. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

Informujemy, że w dniu 8 grudnia 2022 roku zmarł ks. Piotr Mucha, proboszcz parafii pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Gowarczowie.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się Mszą Świętą żałobną w poniedziałek, 12 grudnia, o godz. 18.00, w kościele pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Gowarczowie.

Msza Święta pogrzebowa zostanie odprawiona w par. Świętej Trójcy w Fałkowie, 13 grudnia, o godz. 13.00. Po Mszy św. pochowanie ciała na parafialnym cmentarzu.

Ks. Piotr Mucha urodził się 11 lutego 1965 roku w Fałkowie. Święcenia kapłańskie przyjął 25 maja 1991 roku. Jako wikariusz pracował w parafiach: Stromiec, Kuczki, Skarżysko-Kamienna – NSJ, Sucha, Niekłań, Zwoleń – Podwyższenia Krzyża Świętego, Końskie – Chrystusa Odkupiciela, Drzewica. Jako proboszcz duszpasterzował w parafiach: Bieliny, Niekłań, Rzuców, Majdów, Gowarczów.


Przypominamy, że wszyscy kapłani diecezjalni zobowiązani są do sprawowania jednej Mszy Świętej za każdego zmarłego biskupa i prezbitera diecezji radomskiej (zob. Dokumenty II Synodu Diecezji Radomskiej, nr 480).