Zmarł Ks. Stanisław Palus

1279
Śp. Ks. Stanisław Palus (1944-2020). Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

Informujemy, że w dniu 25 marca 2020 r. zmarł ks. Stanisław Palus, mieszkaniec Domu Księży Emerytów w Radomiu. Odszedł w 76. roku życia i w 50. roku kapłaństwa.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się Mszą św. w sobotę, 28 marca, o godz. 10.00, w kościele pw. Chrystusa Kapłana w Radomiu. Po Mszy św. pochowanie ciała na cmentarzu w Białaczowie.

Ks. Stanisław Palus urodził się 15 maja 1944 roku w miejscowości Sobień, parafia Białaczów. Święcenia kapłańskie przyjął 13 czerwca 1970 r.

Po święceniach pracował jako wikariusz w parafiach: Suchedniów, Ostrowiec Świętokrzyski – NSJ, Jastrząb, Olbierzowice, Borkowice, Janowiec nad Wisłą, Odechów, Szydłowiec, Petrykozy, Brzeźnica, Dąbrowa nad Czarną. Następnie pracował w Ordynariacie Polowym WP, w Archidiecezji Krakowskiej i Warszawskiej.

Od 2009 roku był mieszkańcem Domu Księży Emerytów w Radomiu.

+ Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…


Ze względu na stan epidemii nie jest przewidziana koncelebra. Księża Seniorzy będą sprawowali w tym czasie Mszę świętą w kaplicy Domu Księży Emerytów. Wszystkich pozostałych kapłanów prosimy o celebrowanie Mszy świętej za zmarłego kapłana prywatnie.