Zmarli ks. kan. Bogumił Orłowski i ks. kan. Andrzej Sasin

Zmarli ks. kan. Bogumił Orłowski (z lewej) i ks. kan. Andrzej Sasin (z prawej). Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl i www.brody.info.pl

Pragniemy poinformować, że dziś, 14 lipca 2020 r., zmarli: ks. kan. Bogumił Orłowski (lat 92, w tym 67 lat w kapłaństwie) i ks. kan. Andrzej Sasin (lat 84; w tym 61 lat w kapłaństwie), mieszkańcy Domu Księży Seniorów w Radomiu.

Msze święte żałobne za zmarłych kapłanów (bez obecności ciała) będą celebrowane w następującym porządku:

• Za śp. ks. kan. Andrzeja Sasina:
    • W parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Krynkach – czwartek, 16 lipca, godz. 10.00.
    • W parafii pw. Chrystusa Kapłana w Radomiu (przy Wyższym Seminarium Duchownym) – czwartek, 16 lipca, godz. 10.00. Liturgii będzie przewodniczył bp Henryk Tomasik.
      • Ok. godz. 11.00 zostanie przywieziona trumna z ciałem śp. ks. Andrzeja na cmentarz przy ul. Limanowskiego w Radomiu (wjazd od ul. Dębowej), gdzie zostanie pochowany w rodzinnym grobowcu.
  • Za śp. ks. kan. Bogumiła Orłowski:
    • W parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Jasieńcu Soleckim – piątek, 17 lipca, godz. 17.00.
    • W parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Zwoleniu – sobota, 18 lipca, godz. 11.00. Liturgii będzie przewodniczył bp Piotr Turzyński.
      • Ok. godz. 12.00 trumna z ciałem śp. ks. Bogumiła zostanie przywieziona na cmentarz w Zwoleniu, gdzie zostanie pochowany.

Ks. kan. Bogumił Orłowski urodził się 9 września 1928 r. w Nowym Mieście n. Pilicą. Święcenia kapłańskie przyjął 31 maja 1953 roku.

Po święceniach pracował jako wikariusz w parafiach: Krynki, Opatów, Szydłowiec.

Jako proboszcz duszpasterzował w parafiach: Ptkanów, Wiązownica, Jasieniec Solecki.

W 2003 roku przeszedł na emeryturę i zamieszkał w Domu Księży Seniorów w Radomiu.

Ks. kan. Andrzej Sasin urodził się 21 października 1936 r. w Radomiu. Święcenia kapłańskie przyjął 14 czerwca 1959 roku.

Po święceniach pracował jako wikariusz w parafiach: Beszowa, Goźlice, Bliżyn, Starachowice – Świętej Trójcy, Solec n. Wisłą, Gowarczów, Góra Puławska, Opatów.

Jako proboszcz duszpasterzował w parafiach: Zemborzyn, Nadolna i Krynki.

W 2011 roku przeszedł na emeryturę. Był rezydentem w parafii Krynki i mieszkańcem Domu Księży Seniorów w Radomiu.

+ Miłosierny Boże, spraw, aby Twoi słudzy, kapłani Bogumił i Andrzej, których w ziemskim życiu zaszczyciłeś świętym posłannictwem, radowali się wiecznie w niebieskiej chwale. Przez naszego Chrystusa, Pana naszego. Amen. +