Śp. Abp Zygmunt Zimowski

ŚP. ARCYBISKUP ZYGMUNT ZIMOWSKI
Biskup Diecezji Radomskiej w latach 2002-2009

Dewiza biskupia:
Non ministrari sed ministrare (Nie przyszedłem, aby mi służono, lecz aby służyć)

Urodzony:
7 kwietnia 1949 r. w Kupieninie (parafia Mędrzechów, diec. tarnowska)

Święcenia prezbiteratu:
27 maja 1973 r. w Tarnowie

Święcenia biskupie:
25 maja 2002 r. w katedrze pw. Opieki NMP w Radomiu (Główny konsekrator: kard. Joseph Ratzinger; współkonsekratorzy: abp Józef Kowalczyk i bp Edward Materski)

Zmarł:
12 lipca 2016 r. w szpitalu w Dąbrowie Tarnowskiej


BIOGRAM:

Urodził się 7 kwietnia 1949 r. w Kupieninie na terenie parafii Mędrzechów w diecezji tarnowskiej. Rodzicami jego byli Stanisław i Maria z domu Nowakowska…
[Czytaj więcej…]