17 października dniem modlitwy o pokój w Ziemi Świętej

Papież Franciszek

W niedzielę, po modlitwie Anioł Pański, Ojciec Święty Franciszek zachęcił do włączenia się w inicjatywę Kościoła w Ziemi Świętej, aby 17 października był dniem modlitwy i postu w intencji pokoju.

Papież wyznał, że z wielkim bólem śledzi to, co się dzieje w Izraelu i Palestynie. Ponowił apel o uwolnienie zakładników i bardzo prosił, aby dzieci, chorzy, starsi, kobiety i wszyscy cywile nie byli ofiarami konfliktu. Prosił, aby respektować prawa humanitarne, szczególnie w Gazie, gdzie jest pilna potrzeba zagwarantowania korytarzy humanitarnych.

„Już bardzo wielu zginęło. Proszę, aby nie przelewać dalej niewinnej krwi, ani w Ziemi Świętej, ani w Ukrainie, ani w żadnym innym miejscu. Wystarczy” – apelował Ojciec Święty.

„Wojny są zawsze porażką. Modlitwa jest siłą cichą i świętą, aby przeciwstawić się diabelskiej sile nienawiści, terroryzmu, wojny” – podkreślił Papież.

Ojciec Święty zaprosił wszystkich wierzących do duchowego połączenia się z Kościołem w Ziemi Świętej i poświęcenia najbliższego wtorku modlitwie i postowi w intencji pokoju.

„Zapraszam wszystkich wierzących do przyłączenia się do Kościoła w Ziemi Świętej i do poświęcenia najbliższego wtorku, 17 października, modlitwie i postowi” – wezwał.