Myśl na drodze, żyj i pozwól żyć innym

297
"Policja". Foto: ks. S. Piekielnik

Świętokrzyska Policja w porozumieniu z Kurią Diecezjalną w Radomiu zwraca się do wszystkich Wiernych z apelem o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, zachowanie rozsądku i szczególnej ostrożności. Oto treść apelu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach:

Apel do Wiernych Diecezji Radomskiej

Od początku tego roku na drogach Województwa Świętokrzyskiego w wypadkach drogowych zginęło 67 osób, w tym 20 pieszych. 46 wypadków spowodowali nietrzeźwi kierowcy, a w wyniku tych zdarzeń 14 osób straciło życie. Wobec tych sytuacji nie możemy pozostawać obojętni.

Dlatego mając na uwadze zbliżający się Dzień Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny, powinniśmy nie tylko wspominać tragicznie zmarłych ale także zadbać o nasze bezpieczeństwo, szczególnie wtedy gdy będziemy odwiedzać cmentarze.

Świętokrzyska Policja w porozumieniu z Kurią Diecezjalną w Radomiu zwraca się do wszystkich Wiernych z apelem o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, zachowanie rozsądku i szczególnej ostrożności.

Spodziewając się wzmożonego ruchu pojazdów i pieszych w okolicach cmentarzy, apelujemy:

  • Jesteś pieszym? Korzystaj z przejścia dla pieszych i noś elementy odblaskowe!
  • Jesteś kierującym? Pamiętaj, że Twoja brawura i bezmyślność, nadmierna prędkość, alkohol i narkotyki, mogą zabić lub uczynić kaleką innego uczestnika ruchu drogowego!
  • Jesteś pasażerem? Zapnij pasy bezpieczeństwa!

Pamiętajmy, że od zachowania nas wszystkich zależy bezpieczeństwo i życie nasze oraz naszych bliskich. Dlatego myśl na drodze, żyj i pozwól żyć innym.

 nadinsp. dr Jarosław Kaleta