“24 godziny dla Pana”. Wielkopostna modlitwa w parafiach na całym świecie

698
Konfesjonał. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

Mimo epidemii, Papież Franciszek zapowiedział, że tradycyjnie przed IV Niedzielą Wielkiego Postu odbędzie się inicjatywa modlitewna „24 godziny dla Pana”.

„24 godziny dla Pana” to nabożeństwo pokutne poprzedzające IV niedzielę Wielkiego Postu. Jego inicjatorem jest papież Franciszek, który chciał, aby stworzono możliwość przystąpienia przy tej okazji do spowiedzi wielu ludziom. Sama inicjatywa ma miejsce także w Watykanie.

– To piękne! Dotykamy tajemnicy Kościoła, duchowej więzi, której siłą jest Jezus Chrystus. Módlmy się, bądźmy z Ojcem Świętym i wspierajmy Go w Jego posługiwaniu, dla dobra każdego z nas – zachęcał biskup Marek Solarczyk na antenie Radia Plus Radom.

Jak zorganizować “24 godziny dla Pana”?

Aby podjąć tę inicjatywę, należy zadbać o to, aby w piątek wieczorem, 12 marca oraz przez całą sobotę 13 marca otwarty był kościół. W tym czasie wierni powinni mieć możliwość przystąpienia do spowiedzi.

– Najlepiej, gdyby równocześnie w kościele odbywała się adoracja Najświętszego Sakramentu. Wydarzenie można rozpocząć w piątek wieczorem od nabożeństwa Słowa Bożego przygotowującego do Sakramentu Pojednania, a zakończyć celebracją świątecznej Eucharystii w sobotę po południu. Zachęcamy Czcigodnych Księży do włączenia się w to jakże ważne wydarzenie. Postarajmy się zatem, aby poprzez ten czas umożliwić wiernym dobre przygotowanie się do Świąt Wielkanocnych poprzez świadome i dobre przeżycie Sakramentu Pojednania i Pokuty. – mówi ks. Piotr Walkiewicz, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego radomskiej Kurii.

Hasłem tegorocznej inicjatywy „24 godziny dla Pana” są słowa: „On odpuszcza wszystkie twoje winy”. Papieska Rada ds. Promocji Nowej Ewangelizacji wydała zbiór wskazań duszpasterskich, które mogą pomóc parafiom oraz wspólnotom chrześcijańskim w przeprowadzeniu tej inicjatywy.