„Gość Extra” o św. Józefie

Okładka "Gościa Extra" o św. Józefie. Grafika na podstawie: https://www.gosc.p

Na kilka dni przed obchodzoną w Kościele liturgiczną uroczystością św. Józefa i w Roku jemu poświęconym do rąk czytelników trafia „Gość Extra”. To specjalne pismo przygotowane przez Redakcję „Gościa Niedzielnego” w całości poświęcone jest św. Józefowi.

– Święty Józef jest patronem na każdy czas, ale szczególnie na czasy trudne. Milczący, konkretny w działaniu i – przede wszystkim – wsłuchany w głos Objawienia. Trudno wskazać lepszego patrona na czasy, które obecnie przeżywamy. – napisał abp Wiktor Skworc w tekście wprowadzającym do lektury tego okolicznościowego wydania.

W „Gościu Extra” można przeczytać nie tylko o historii życia św. Józefa – Cieśli z Nazaretu, który został wybrany na ziemskiego ojca Syna Bożego, ale również o ciekawostkach związanych z jego kultem. Do lektury zachęca ks. Zbigniew Niemirski, kierownik „Gościa Radomskiego”:

– Pierwszy numer „Gościa Extra” ma za bohatera św. Józefa – ze względu na Rok Świętego w Kościele. Wśród artykułów mamy teksty o związkach papieża Franciszka ze św. Józefem i tajemniczych karteczkach pod głową śpiącego świętego. Są miejsca związane ze świętym; nie tylko w Polsce, ale np. we francuskich Alpach. Jest bardzo ciekawy artykuł o św. Józefie jako patronie rodzin, ojców, ludzi pracy, dobrej śmierci, ale wspominamy go też jako patrona ekonomistów i „singli”. Z ciekawostek są też „ptysie św. Józefa”. To bardzo bogaty tematycznie numer, a autorami tekstów są dziennikarze doskonale znani czytelnikom z łamów „Gościa Niedzielnego”. – mówi ks. Niemirski.

Ks. Zbigniew Niemirski:

„Gość Extra” o św. Józefie będzie w sprzedaży w tylko parafiach od najbliższej niedzieli, 14 marca br. aż do Wielkanocy.

– „Gość Extra” nie będzie zabierany po pierwszej niedzieli, tylko będzie dostępny do Wielkanocy. Jeżeli ktoś w tę niedzielę nie będzie przygotowany na 9 złotych – bo tyle kosztuje ten numer – to z pewnością w następnych dniach będzie mógł sobie ten numer kupić. To jest też wydanie bardzo eleganckie pod względem technicznym: okładka jest lakierowana, grzbiet jest klejony i jest to w sumie 100 stron lektury. – dodaje ks. Zbigniew.

Ks. Zbigniew Niemirski: