IX. Internetowy Konkurs Bożonarodzeniowy

Konkurs szopek

„Tworzenie żłóbka (…) pomaga nam przeżyć na nowo historię, którą przeżywano w Betlejem. Oczywiście Ewangelie zawsze pozostają źródłem, które pozwala poznać i rozważać to Wydarzenie. Jednak jego przedstawienie w żłóbku pomaga wyobrazić sobie sceny, pobudza uczucia, zachęca do poczucia się zaangażowanymi w historię zbawienia, współczesnymi wydarzeniu, które jest żywe i aktualne w najróżniejszych kontekstach historycznych i kulturowych. W sposób szczególny, począwszy od swego franciszkańskiego pochodzenia, żłóbek jest zachętą do „odczuwania”, „dotknięcia” ubóstwa, które Syn Boży wybrał dla siebie w swoim wcieleniu.” – napisał papież Franciszek w Liście apostolskim „Admirabile signum” o znaczeniu i wartości żłóbka.

Budowanie w naszych kościołach i kaplicach stajenek betlejemskich ma wielowiekową tradycję. Spotykanie się przy nich Jak wyglądają one w tym roku? Czy są równie urokliwe jak ta pierwsza zbudowana przez św. Franciszka w 1223 r. w Greccio? A może oprócz Świętej Rodziny i betlejemskich pasterzy mają coś ze współczesności?

Już po raz dziewiąty zapraszamy do udziału w Internetowym Konkursie Bożonarodzeniowym na najładniejszą i najciekawszą szopkę Diecezji Radomskiej. Mamy nadzieję, że w tym roku będzie wiele pięknych i ciekawych dekoracji. Nasz konkurs wpisuje się w ogólnopolską akcję #PolskieStajenki.

Zdjęcia prezentujące szopki bożonarodzeniowe należy przesłać do 31 stycznia 2020 r. na adres: konkurs@diecezja.radom.pl. Przyjmujemy po 3 zdjęcia danej dekoracji; format zdjęcia dowolny. Prosimy również o podanie krótkiego opisu zawierającego informacje o:

• kościele lub miejscu, gdzie wykonano zdjęcie,
  • „budowniczych” dekoracji,
  • imię i nazwisko Autora zdjęć.

Na stronie Portalu Diecezji Radomskiej (www.diecezja.radom.pl) jest założona GALERIA tegorocznych dekoracji bożonarodzeniowych. Zdjęcia będzie też można oglądać na facebook’owym profilu diecezji (www.facebook.com/diecezjaradom), gdzie poprzez kliknięcie różnych opcji „Lubię to!” można dokonać oceny.

Rozstrzygnięcie i ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się tradycyjnie w Święto Ofiarowania Pańskiego – 2 lutego 2020 r.

Zapraszam

Ks. Stanisław Piekielnik
Portal Diecezji Radomskiej

Konkurs Bożonarodzeniowy 2019