Konkurs „Duch Święty i Prorocy” rozstrzygnięty

Finał Konkursu Wiedzy Religijnej dla klas 7-8 szkół podstawowych oraz 3 klasy gimnazjum „Duch Święty i Prorocy” odbył się w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu.

Konkurs organizowany przez Wydział Katechetyczny Kurii Diecezji Radomskiej, przebiegał w dwóch etapach. Na etapie szkolnym wzięło w nim udział około 1200 uczestników; do diecezjalnego finału zakwalifikowało się 131 uczniów. W etapie diecezjalnym finaliści mieli do rozwiązania test składający się z 36 pytań dotyczących Ksiąg Prorockich oraz Ewangelii.

– Pytania były trudne, jednak poziom zaprezentowanej wiedzy świadczy o bardzo dobrym przygotowaniu merytorycznym młodzieży, ale też pasji w zdobywaniu wiedzy z zakresu Pisma Świętego i wiedzy religijnej. Świadczą o tym punkty zdobyte nie tylko przez zwycięzców, ale przez wszystkich uczestników. Jako organizatorzy jesteśmy bardzo zadowoleni z poziomu przygotowania młodzieży, dlatego też nasze uznanie dla katechetów uczących tych młodych. Mam nadzieję, że wiedza, którą zdobyli, pogłębi również ich przyjaźń z Chrystusem, z Panem Bogiem. – mówi ks. dr Wojciech Wojtyła, koordynator konkursu organizowanego przez Wydział Katechetyczny.

Nagrody i dyplomy wręczali bp Henryk Tomasik, ks. Jarosław Wojtkun, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu i ks. Stanisław Łabendowicz, dyrektor Wydziału Katechetycznego.

– Naprawdę podziwiam uczestników tego konkursu. Składam wyrazy wdzięczności rodzicom, siostrom zakonnym, księżom, katechetom, szczególnie młodzieży, bo to jest naprawdę trudny temat. Tematyka o Duchu Świętym jest bardzo trudna, jest niezwykle ważna w życiu Kościoła, bo to Duch Święty jednoczy nas w wielką wspólnotę wiary, to Duch Święty sprawił Boże narodzenie, to Duch Święty przygotowywał w ciągu wieków świat na przyjęcie oczekiwanego Mesjasza. Mówił właśnie przez proroków i w tym konkursie była szczególnie podkreślona ta relacja – Duch Święty a prorocy. – powiedział bp Henryk Tomasik na zakończenie konkursu.

A oto lista nagrodzonych i wyróżnionych:

• I miejsce – Anna Jóźwiak – klasa III a Gim., Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Filipa Neri w Radomiu;
  • II miejsce – Zuzanna Kasprzyk – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 13 w Skarżysku-Kamiennej;
  • III miejsce – Aleksandra Pęksyk – klasa III, Gimnazjum w Lipsku.

Wyróżnienia:

• Julia Bębas – Publiczna Szkoła Podstawowa w Rzepinie,
  • Maria Mordka – Publiczna Szkoła Podstawowa w Pionkach,
  • Julia Stańczyk – Publiczna Szkoła Podstawowa w Żarnowie
  • Agnieszka Jamka i Aleksandra Mosek – Publiczna Szkoła Podstawowa w Ciepielowie.

W czasie oczekiwania na wyniki zaprezentowali się animatorzy Ruchu Światło-Życie, którzy opowiadali o formacji oazowej i zaprosili uczestników konkursu do wspólnej zabawy.

Google Photos Refresh Token invalid. Please authenticate from Photonic → Authentication.
Error encountered during authentication:
{
  "error": "unauthorized_client",
  "error_description": "Unauthorized"
See here for documentation.