Adoracja Najświętszego Sakramentu na I niedzielę września 2017 roku

1297
Adoracja Najświętszego Sakramentu. Foto: ks. S. Piekielnik

Bądź uwielbiony Panie Jezu ukryty w Najświętszym Sakramencie. Chcemy uwielbić Cię z głębi naszych serc, uczcić Twoją świętą obecność. Ty nigdy nas nie opuszczasz, spraw, byśmy i my chcieli zawsze trwać przy Tobie. Przychodzimy do Ciebie w pierwszą niedzielę miesiąca, aby okazać Ci naszą wdzięczność i miłość i prosić o liczne łaski.

Dziękujemy Ci, że wciąż wskazujesz nam, jak mamy iść za Tobą, a zbłąkanych wracasz na drogę prowadzącą do Ciebie. Dziękujemy za Twoje niezmierzone miłosierdzie, którym obdarzasz nas wszystkich. Wierzymy w Twoją obecność w białym kawałku chleba; przymnóż nam wiary, byśmy zawsze otwierali dla Ciebie nasze serca, nasze domy, byś mieszkał w naszych rodzinach, był treścią naszego życia. Wiemy, że Ty nasz wysłuchujesz, dlatego prosimy Cię, spełnij to, co jest zgodne z Twoją wolą.

Śpiew: Pan jest mocą swojego ludu

Panie Jezu polecamy Ci naszych bliskich, zwłaszcza dzieci i młodzież, które rozpoczęły kolejny rok szkolny. Błogosław im na trudnej drodze zdobywania wiedzy i jeszcze trudniejszej zdobywania mądrości. Polecamy Ci nauczycieli i wszystkich pracowników oświaty. Niech zawsze pamiętają, że wiedza jest wartościowa o tyle, o ile prowadzi do poznania i ukochania Ciebie.

Bądź przy nas w każdym dniu, w którym zmagamy się z codziennymi przeciwnościami i naszymi wadami; dodawaj nam odwagi i wytrwałości, byśmy zawsze chcieli iść tam, gdzie nas posyłasz głosić Ewangelię radości, miłości i pokoju Bożego.

Chciejmy teraz w chwili ciszy powierzyć Bogu intencje, które są w naszych sercach.

>>> chwila ciszy

Wszystkie te intencje powierzamy Tobie za pośrednictwem Twojej i naszej Matki:

>>> Pod Twoją obronę…

Chlebie Żywy, przyjmij nasze dziękczynienie za Twą obecność wśród nas. Schowany w kawałku chleba jesteś dostępny o każdej porze dnia i nocy dla tych, którzy są głodni, spragnieni życia wiecznego. Wypełnij nas głodem Ciebie. Spraw, niech nasze serca coraz bardziej napełnia Twoja miłość, niech ona przemienia nasze życie, aby miało smak świętego chleba.

Śpiew: Niech będzie chwała i cześć.