Adoracja w pierwszą niedzielę maja 2020

2053
Adoracja Najświętszego Sakramentu. Foto: ks. S. Piekielnik

Panie Jezu Chryste obecny w Najświętszym Sakramencie, upadamy przed Tobą w pierwszą niedziela miesiąca. Chcemy powierzać Ci nasze radości i sukcesy, nasze troski i problemy. Żyjemy dziś w rzeczywistości przepełnionej niepewnością i strachem o nasze zdrowie i życie. A wszystko to spowodowane przez panującą w świecie pandemię koronawirusa. W naszych modlitwach nieustannie polecamy ci wszystkich, którzy w sposób czynny walczą z tym ogólnoświatowym kryzysem: wszystkie służby medyczne, sanitarne i mundurowe, oraz wszystkich sprawujących władze. O Jezu lekarzu ciał i dusz udziel im potrzebnych sił do tej nierównej walki i ulecz serca zranione i pełne lęku. Pozwól nam wszystkim cieszyć się upragnionym pokojem.

Przez Słowa dzisiejszej Ewangelii pouczasz nas Jezu, że to Ty jesteś pasterzem i bramą, która prowadzi nas do szczęśliwej wieczności. Znasz każdą i każdego z nas i wołasz po imieniu stojących na rozdrożach życia. Pragniesz zgromadzić nas w jednej owczarni pod Twoją opieką – Dobrego Pasterza. My zaś jako Twoje owce chcemy iść za twoim głosem, który płynie do nas z kart Pisma Świętego i Sakramentów, w których zawsze jesteś obecny.

Rozpoczynając miesiąc Maj pragniemy modlić się i upraszać twoje błogosławieństwo we wszystkich potrzebach Kościoła, świata i nas samych za wstawiennictwem Maryi. W swoim testamencie z krzyża powierzyłeś Nas jej matczynej opiece. Składamy Ci dzięki za to, że dałeś nam matkę, która jest gotowa nam nieustannie pomagać. Podczas tegorocznych nabożeństw majowych chcemy modlić się także o deszcz, by pola obfitowały w plony i by nigdy nie zabrakło nam potrzebnego pożywienia.

Jezu Dobry Pasterzu, bądź naszą nadzieją i prowadź nas bezpiecznie po zawiłych ścieżkach naszej codzienności. AMEN.

Na zakończenie adoracji można odśpiewać SUPLIKACJE.

Rozważanie przygotował:

Ks. Damian Janiszewski